Xiaomi Poco X5 Pro

28,990 L

 

Me çipin 6 nm i Qualcomm me CPU Octa-Core dhe GPU të gjeneratës së ardhshme siguron performancë më të lartë dhe konsum më të ulët të energjisë. Qoftë për punë të përditshme apo për të luftuar betejat epike në lojëra, ky smartfon ka performancë të paparë! POCO X5 Pro mund të kalojë automatikisht në lidhjen optimale midis rrjetit celular 5G dhe rrjetit Wi-Fi për një përvojë në internet me shpejtësi të lartë dhe të qëndrueshme.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

Color

Black, Blue

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

162.9 x 76 x 7.9 mm

Weight

181 g

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), plastic back, plastic frame

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Type

Li-Po 5000 mAh, non-removable

Charging

67W wired, PD3.0, QC4
5W reverse wired

VENDI I KARIKIMIT

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory

256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Refresh Rate

120Hz

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (1×2.4 GHz Cortex-A78 & 3×2.2 GHz Cortex-A78 & 4×1.9 GHz Cortex-A55)

GPU

Adreno 642L

MAIN CAMERA
Triple

108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60/120fps

SELFIE CAMERA

16 MP, f/2.4, (wide), 1/3.06" 1.0µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

Positioning

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Infrared port

Yes

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x POCO X5 Pro
1 x Adapter
1 x USB Type-C Cable
1 x SIM Eject Tool
1 x Transparent Case

Garancia e produktit

24 Muaj