Xiaomi Poco X5

25,990 L

 

Teknologjia superiore e procesit 6 nm e Snapdragon, siguron reduktim të konsumit të energjisë duke ofruar performancë më energjike të përpunimit dhe u mundëson të gjithë lojtarëve të shijojnë një përvojë të re lojrash. Konfigurim hardueri i jashtëzakonshëm dhe shumë i optimizuar për një përvojë më të qetë gjatë leximit ose shkrimit të skedarëve, kryerjes së shumë detyrave, instalimit të aplikacioneve ose ngarkimit të lojërave. POCO X5 është i pajisur me një ekran të veçantë që ofron një përvojë vizuale të jashtëzakonshme .

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

Color

Black, Blue, Green

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE / 5G

BODY
Dimensions

165.9 x 76.2 x 8 mm

Weight

189 g

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
BATTERY

Li-Po 5000 mAh

CHARGING

33W wired

VENDI I KARIKIMIT

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory

256GB

CARD SLOT

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.67"

Refresh Rate

120Hz

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (6 nm)

CPU

Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 660 Gold & 6×1.7 GHz Kryo 660 Silver)

GPU

Adreno 619

CAMERA
MAIN CAMERA

48 MP

TRIPLE DETAILS

48 MP, f/1.8, (wide), PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

FEATURES MAIN

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN

1080p@30fps

SELFIE CAMERA

13 MP, f/2.5, (wide)

Features Selfie

HDR

VIDEO Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

Positioning

GPS

NFC

Yes

Infrared port

Yes

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x POCO X5
1 x Adapter
1 x USB Type-C Cable
1 x SIM Eject Tool

Garancia e produktit

24 muaj