Xiaomi Redmi 10 Prime

20,990 L26,100 L

 

I dizenjuar me dashuri. Xiaomi beson se edhe përsosja ka vend për përmirësim dhe kështu shfaqen një filozofi të re dizajni, një evolucion me elementë më të vegjël por me ndikim më të madh. Përveç dizajnit unik ky model ka dhe karakteristika të tilla si: kamera kryesore 50MP me 4 lente, kamera selfie 8MP, bateria me kapacitet të madh 6,000 mAh, memorja e bollshme etj.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Bifrost Blue, Phantom Black, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

161.2 x 75.6 x 9.6 mm

Weight

192 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

DISPLAY
Size

6.5 inches, 102.0 cm2 (~83.7% screen-to-body ratio)

Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~405 ppi density)

Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek Helio G88 (12nm)

CPU

Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G52 MC2

MEMORY
Card slot

microSDXC (dedicated slot)

Ram

4GB, 6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

CAMERA
MAIN CAMERA

50MP

QUAD DETAILS

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4 (depth)

FEATURES MAIN

LED flash, HDR, panorama

VIDEO MAIN
SELFIE CAMERA

8 MP

SINGLE DETAILS

8 MP, f/2.0, (wide)

FEATURES SELFIE

VIDEO SELFIE
SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

No

Infrared port

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass

BATTERY
Type

Li-Po 6000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 18W
Reverse charging 9W

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Redmi 10 Prime

1 x Power adapter

1 x Simple protective cover
1 x USB Type-C cable
1 x SIM eject tool
1 x User guide