Xiaomi Redmi 10C

16,990 L19,990 L

 

Redmi 10C fuqizohet nga procesori i jashtëzakonshëm Snapdragon® 680 me tetë bërthama i cili e bën këtë smartfon të aftë për performancë të shkëlqyer, ndërsa është gjithashtu shumë efikas në energji, duke zgjatur jetëgjatësinë e baterisë. Redmi 10C është i pajisur me bateri masive 5000 mAh që zgjat mbi dy ditë (në përdorim të moderuar), duke ju lejuar të qëndroni në kontakt me të afërmit tuaj ndërsa jeni në lëvizje. Gjithashtu është i pajisur me ekran me madhësi 6.71 inç dhe rezolucion HD+ me ngjyra të mprehta dhe te ndezura. Përveç kësaj, ekrani mbrohet nga xhami Corning® Gorilla ® që është rezistent ndaj dëmtimeve, pikave të ujit dhe gërvishtjeve.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2022

Color

Graphite Gray, Ocean Blue

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE /

BODY
Dimensions

169.6 x 76.6 x 8.3 mm (6.68 x 3.02 x 0.33 in)

Weight

190 g (6.70 oz)

Build

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

4GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.71"

Display Resolution

720 x 1650 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 610

CAMERA
Main Camera

Dual (50MP, 2MP)

Dual Details

50 MP, f/1.8, 26mm (wide), PDAF
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main
Selfie Camera

Single (5MP)

Single Details

5 MP, f/2.2

Features Selfie

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted),
accelerometer,
proximity

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Smartphone

1 x Adapter

1 x Charging Cable

1 x Ejecting Tool

1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj