Xiaomi Redmi 9

15,900 L

Performance e larte e shoqeruar me bateri te madhe 5020 mAh. Telefoni perfekt per te luajtur dhe per te bere pune te ndryshme si ne shtepi ashtu edhe ne zyre. 

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2020

Color

Carbon Silver, Sky Blue, Clear Purple, Gray, Green

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

163.3 x 77 x 9.1 mm (6.43 x 3.03 x 0.36 in)

Weight

198 g (6.98 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 3), plastic back, plastic frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5,020mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

3GB, 4GB

Memory Internal

32GB, 64GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.5"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Helio G80 (12 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G52 MC2

CAMERA
Main Camera

Quad (13MP, 8MP, 5MP, 2MP)

Quad Details

13 MP, f/2.2, 28mm (wide), 1/3.1", 1.12µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.0, 27mm (wide)

Features Selfie

HDR

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

Wireless FM radio (no wired headphones required)

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu