BEST DEALS

Xiaomi Redmi A2+

6,990 L

 

Redmi A2+ vjen me një dizajn trendi me kornizë të sheshtë, i disponueshëm në nuancat qetësuese të ngjyrës së zezë, jeshile dhe blu. Paneli i pasmë me teksturë ka një pamje premium që i reziston njollave të gjurmëve të gishtërinjve dhe është i rehatshëm për t’u mbajtur për një periudhë të gjatë kohore. Ekrani i madh me pastërti kristal 6,52″ HD+ do t’ju japë menjëherë një përvojë vizuale dhe mahnitëse kur shikoni filma ose luani  lojëra. Sistemi i kamerës së dyfishtë 8MP vjen me algoritme inteligjente të përpunimit të imazhit, duke ju lejuar të regjistroni të gjitha historitë tuaja. Gjithashtu ka një bateri masive 5000 mAh dhe karikimin e shpejtë 10 W, e cila mundëson të shijoni jetëgjatësi më të gjatë të baterisë. Thuaj lamtumirë ankthit me bateri të ulët!

 

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , ,

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2023

Color

Black, Blue, Green

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

164.9 x 76.8 x 9.1 mm

Weight

192 g

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 10W

Vendi i karikimit

Micro USB

MEMORY
Ram

2GB

Memory Internal

32GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.52"

Display Resolution

720 x 1600 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Chipset

Mediatek Helio G36 (12 nm)

CPU

Octa-core

GPU

PowerVR GE8320

CAMERA
Main Camera

8 MP, f/2.0, (wide) 0.08 MP (depth)

Dual Details

8 MP, f/2.0, (wide)
0.08 MP (depth)

Features Main

Dual-LED flash, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (5MP)

Single Details

5 MP, f/2.2

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

No

Radio

FM radio

USB

microUSB 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Smartphone
1x Charging Cable

Garancia e produktit

24 Muaj