Xiaomi Redmi Note 11 Pro Plus 5G

34,990 L39,990 L

 

Ju prezantojmë me modelin më të bukur “Note”. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri 4500 mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 120W. Ky model vjen me kamer kryesore 108 MP. Kapni peizazhe të mrekullueshme, portrete të nivelit të lartë, shkrepje në errësirë etj. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme kudo që të jeni.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Graphite Gray, Star Blue, Green

Announced

2021

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163.7 x 76.2 x 8.3 mm (6.44 x 3.00 x 0.33 in)

Weight

204 g (7.20 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

4500mAh

Charging

Fast charging 120W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB, 8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek Dimensity 920 5G (6 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G68 MC4

CAMERA
Main Camera

Triple (108MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1.0µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main
Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06" 1.0µm

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS. Up to tri-band: GLONASS (1), BDS (3), GALILEO (2), QZSS (2), NavIC

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi Note 11 Pro Plus 5G

1 x Adapter

1 x USB Type-C Cable

1 x Manual

Garancia e produktit

12 Muaj