SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G

38,990 L

 

Me kamerën revolucionare 200 MP, Stabilizim Optik të Imazhit (OIS) dhe lente 7P, kjo pajisje ofron imazhe mahnitëse me detaje të jashtëzakonshme. Kamera shkëlqen në dritë të ulët dhe ofron fotografi natën pa blic. Pajisja ka MediaTek Dimensity 1080 për performancë të qetë dhe lidhje 5G. Ekran AMOLED 120 Hz sjell ngjyrat me kontrast të lartë dhe gamë të gjerë ngjyrash. Mbështetja Dolby Vision® dhe Dolby Atmos® përmirësojnë përvojën tuaj të shikimit dhe tingullin. Pajisja ka një dizajn të hijshëm dhe të qëndrueshëm. Me baterinë 5000 mAh dhe teknologjinë 120 W HyperCharge, ju mund të karikoni shpejt telefonin. Procesori 6nm optimizon shpejtësinë dhe energjinë, duke e bërë atë të përsosur për multimedia, lojëra dhe lidhje 5G. Bëhuni gati për të përjetuar më të mirën me Redmi Note 12 Pro Plus 5G.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Obsidian Black, Iceberg Blue

Announced

2022

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

162.9 x 76 x 8.9 mm

Weight

208.4 g

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), glass back

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 120W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

OLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm)

CPU

Octa-core (2×2.6 GHz Cortex-A78 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G68 MC4

CAMERA
Main Camera

Triple (200MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

200 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.4", 0.56µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60/120fps, 720p@960fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, gyro, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Note 12 Pro 5G

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj