Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

Numri i përdoruesve aktivë në ditë u rritën në 229 milionë nga 199 milionë që ishte vitin e kaluar.

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

Rrjeti social Twitter që këtë javë kaloi në pronësi të miliarderit Elon Musk, tha se numri i përdoruesve në platformë u rrit më shpejt sesa kishte parashikuar.

Në tre mujorin e fundit, rrjeti social fitoi 513 milionë dollarë nga të ardhura prej 1.2 miliardë dollarë. Numri i përdoruesve aktivë në ditë u rritën në 229 milionë nga 199 milionë që ishte vitin e kaluar.

Rritja erdhi kryesisht jashtë SHBA-ve me 18.1%.

Kësaj jave Musk bleu Twitter për 44 miliardë dollarë. Aktualisht ai është njeriu më i pasur në botë dhe një përdorues i rregullt i platformës.

Blerja do të marrë disa muaj deri në përfundimin e saj që do ta shohë Twitter të operojë tashmë si një kompani private. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Buds 3T Pro

13,490 L
Kurseni: 1,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Mi High-capacity Ink Pen

90 L
Kurseni: 60 L
- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple TV 4K 32GB

16,490 L
Kurseni: 3,500 L
- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Doogee X93

8,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Mi Smart Air Fryer 3.5L

11,990 L
Kurseni: 1,500 L
- 33%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light

9,990 L
Kurseni: 5,000 L