Monedhë

Kategoritë

1 javë më parë

Softueri i luajtjes së muzikës që refuzon të vdesë

Edhe pse nuk është një ndryshim dramatik, zhvilluesit e përshkruajnë si kulmin e viteve punë. Në prapaskenë ka ndryshime të mëdha përfshirë migrimin në një platformë të re zhvillimi.

Softueri i luajtjes së muzikës që refuzon të vdesë

Winamp është softueri i muzikës i cili refuzon të vdesë. Zhvilluesit e aplikacionit kanë lëshuar përditësimin e parë të programit MP3 në katër vite.

Edhe pse nuk është një ndryshim dramatik, zhvilluesit e përshkruajnë si kulmin e viteve punë. Në prapaskenë ka ndryshime të mëdha përfshirë migrimin në një platformë të re zhvillimi.

Softueri në fjalë ka një histori të gjatë. Winamp fitoi famë si softueri i luajtjes së muzikës në epokën kur shkarkimi i muzikës ishte një trend.

Luante disa formate të ndryshme, dhe shquhej për ndërfaqes dhe animacionet që përshtateshin në maksimum. Kompania mëmë AOL, u mbyll në 2013-ën, vite pasi aplikacione rivale si Spotify morën drejtimin.

Në 2014-ën Radionomy bleu Winamp për ta përdorur për planet e saj në muzikën online. Rikthimi i Winamp nuk do të thotë se ky ka për të dominuar.

Streaming është trend i sotëm. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 13%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Ninebot Max Sport Balance

64,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L