Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Sony bëhet nostalgjik me dy pajisje të reja Walkman

Sony prezantoi dy pajisje të reja, luajtës muzike MP3 të rangut të lartë.

Sony bëhet nostalgjik me dy pajisje të reja Walkman

Çfarë është e vjetër sot po bëhet e re me rikthime të pajisjeve klasike nga ato gaming tek ato muzikore. Por këto rikthime shpeshherë kanë provuar të vinë me një kosto edhe pse teknologjia është e kohës.

Sony prezantoi dy pajisje të reja, luajtës muzike MP3 të rangut të lartë. Por lajmi nuk janë vetë pajisjet më tepër sesa çmimi i tyre. Walkman NW-WM1ZM2 në të majtë të fotos kushton 3,700 dollarë dhe vjen me teknologjinë S-Master HX dhe  shtresë prej ari 99% të pastër.

Pajisja ka një ekran 720p prej 5-inç dhe një kapacitet prej 256GB për të ruajtur muzikët. Vjen me një bateri me jetëgjatësi prej 40 orësh, streaming Wi-Fi, portë USB-C dhe ofron mbështetje për muzikën MQA dhe WAV prej 384kHz.

Në të djathtë është Walkman ZM2 me një trup prej alumini dhe 128GB hapësirë. Çdo gjë tjetër mbetet identike ndërsa çmimi është 1,400 dollarë.

Të dy modelet janë në shitje nga dita e sotme dhe pajisjet shkojnë pas njerëzve të pasionuar. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 13%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi 12X

64,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 15%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Samsung Galaxy M52 5G

39,990 L
Kurseni: 7,000 L

DJI OM 4 SE

14,990 L
 
- 24%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Imilab KW66 Activity Band

3,790 L
Kurseni: 1,200 L
- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple TV 4K 32GB

16,490 L
Kurseni: 3,500 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple Magic Keyboard With Numeric Keypad

19,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

TV Lobod 32″ LF32DN5321

14,990 L
 
Second Chance

Apple iPhone 8 Plus

27,990 L36,600 L