Monedhë

Kategoritë

3 javë më parë

Tesla premton të sjellë platformën e lojërave Steam në makinat e saj elektrike

Nuk është e qartë nëse ky integrim do të shkojë deri atje sa të lejojë përdoruesit të bëjnë blerje duke qëndruar në makinat e tyre.

Tesla po elaboron zgjerimin e koleksionit të lojërave që ofron në makinat e saj elektrike dhe këtë do ta bëjë me një lëvizje të vetme: integrimin e Steam.

Në një replikë ndaj një cicërime në rrjetin social Twitter, CEO i Tesla Elon Muk tha se kompania po bën progres me integrimin e Steam dhe se muajin e ardhshëm mund të shohim një demo.

Tesla ofron tashmë disa lojëra përmes Tesla Arcade si Cuphead dhe Sonic the Hedgehog 1. Por duke shtuar Steam në sistemet infotainment, Tesla e dërgon dëfrimit në një nivel tjetër.

Nuk është e qartë nëse ky integrim do të shkojë deri atje sa të lejojë përdoruesit të bëjnë blerje duke qëndruar në makinat e tyre.

Vlen të theksohet se Musk nuk i ka mbajtur premtimet e ofrimit të Cyberpunk 2077 dhe the Witcher në makinat Model S dhe X të cilat vinin me procesorë AMD Ryzen dhe kartë grafike diskrete RDNA 2.

Por një integrim potencial i Steam mund ta sjellë Tesla më pranë premtimeve të saj.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L