Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Twitter gati të pranojë ofertën e blerjes nga Elon Musk

Musk është shprehur se Twitter duhet të bëhet kompani private në mënyrë që të jetë një platformë e lirisë së shprehjes.

Twitter gati të pranojë ofertën e blerjes nga Elon Musk

Twitter është gati të pranojë ofertën prej 43 miliardë dollarësh të Elon Musk pasi manjati i makinave elektrike Tesla ofroi blerjen e kompanisë raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

Marrëveshja pritet të bëhet publike të Hënën vonë pas bordi të mblidhet dhe të rekomandojë transaksionin për aksionerët. Por ekziston mundësia që marrëveshja të dështojë në minutën e fundit.

Musk është njeriu më i pasur në botë sipas Forbes dhe javët e fundit është duke negociuar për blerjen e Twitter ndërsa Tesla nuk është e përfshirë në marrëveshje.

Musk është shprehur se Twitter duhet të bëhet kompani private në mënyrë që të jetë një platformë e lirisë së shprehjes.

Marrëveshja mund të vijë vetëm pak ditë pasi Musk zbuloi paketën financiare për të mbështetur blerjen. Kjo bëri që bordi drejtues i Twitter ta trajtonte situatën me më seriozitet dhe shumë aksionerë i kërkuan kompanisë të mos e lënë këtë mundësi të humbasë. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Mi Smart Air Fryer 3.5L

11,990 L
Kurseni: 1,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Commuter Backpack

3,490 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi Note 10 5G

25,990 L
- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Mi High-capacity Ink Pen

90 L
Kurseni: 60 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L