Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

Twitter teston cicërima me dy autorë

Kompania tha se është një eksperiment i përkohshëm por nuk la të kuptohej se kur do të ishte gjerësisht e disponueshme.

Twitter teston cicërima me dy autorë

Twitter është duke eksperimentuar me një funksionalitet ku dy llogari mund të bashkë-krijojnë një cicërimë. Kompania e quan funksionin “CoTweet” dhe po e teston me disa përdorues në SHBA, Kanada dhe Kore.

Me CoTweet, dy llogaritë lidhen si autorë të një cicërime të vetme dhe shfaqet në kohështrirjet e të dyjave. Ngjashëm me funksionin collabs të Instagram lançuar vitin e kaluar, CoTweets do të shkojnë më shumë për brendet dhe krijuesit sesa përdoruesit tipikë të Twitter.

Kompania tha se është një eksperiment i përkohshëm por nuk la të kuptohej se kur do të ishte gjerësisht e disponueshme.

“Po testojmë CoTweets për të kuptuar sesi njerëzit dhe brendet mund të përdorin funksionalitetin për tu rritur dhe prekur audienca të reja,” tha kompania.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 52%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,990 L
Kurseni: 14,000 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L