Monedhë

Kategoritë

3 javë më parë

watchOS 9 debuton për modelet Apple Watch duke filluar nga Series 3

Ndryshime të reja janë ndërfaqe e ridizajnuar e Siri, Quick Actions dhe disa fytyra të reja.

Pritja ka marrë fund. Apple lançoi ditën e djeshme iOS 16 për të gjithë përdoruesit të cilin mund ta shkarkoni duke shkuar në Settings dhe më pas General ndjekur nga Software dhe Update.

Përditësimi është i disponueshëm në iPhone 8 dhe versionet më të fundit të iPhone. Por krahas iOS 16, Apple lançoi edhe watchOS 9.

Për të instaluar këtë përditësim duhet të shkarkoni fillimisht iOS 16. Aksesin në watchOS 9 e përfitoni vetëm në Apple Watch Series 3 dhe versionet më të fundit.

Duhet theksuar se jo çdo funksionalitet i watchOS 9 do të jetë i disponueshëm tek të gjithë modelet Apple Watch në çdo rajon.

Si me përditësimet e kaluara, fitnesi mbetet në vëmendje. Përdoruesit do të shohin zonat e ritmit të zemrës dhe gjumin e tyre. Gjithashtu është shtuar mbështetja për ushtrimet fizike dhe një mënyrë për të monitoruar performancat më të mira.

Ndryshime të reja janë ndërfaqe e ridizajnuar e Siri, Quick Actions dhe disa fytyra të reja. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 16%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

White Shark Gaming Chair Monza

33,490 L
Kurseni: 6,500 L
- 50%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Casual Daypack

990 L
Kurseni: 1,000 L
- 50%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

iPhone 12 | 12 Pro Silicone Case with MagSafe

3,990 L
Kurseni: 4,000 L
- 13%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Ninebot Max Sport Balance

64,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 52%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,990 L
Kurseni: 14,000 L