OFERTA ONLINE

Brother QL-800 High Speed Label Printer

12,990 L

 

Brother QL-800 është printer etiketash me shpejtësi të lartë i krijuar për të printuar etiketa deri në 2.3 inç të gjera. Ky printer etiketash ju lejon të krijoni etiketa letre me kosto efektive për paketa, zarfe, postime dhe më shumë. Ka shpejtësi printimi deri në 93 etiketa për minutë dhe gjithashtu është  i pajisur me prerje automatike për më pak lodhje e më shumë efektivitet.

Ka stok

SKU: ALB146 Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Color

Black/White

TYPE

QL Label Printer

TAPE FAMILY

DK Series

LABEL TYPES

DK Series

Operation Modes

PC Connected Only

Cutter

Auto

Cutter Life

up to 300,000 (die-cut labels) 150,000 (continuous labels)

Maximum Print speed (labels per min.)

Up to 93 labels per minute

Mobile Device Printing

Yes, Android only (USBtoGo cable required – separate purchase necessary)

Mobile Device Compatibility

Brother iPrint&Label, free app download for USBtoGo printing from your Android™ mobile device

Tape Sizes

DK Labels Die Cut / Continuous

Maximum tape width (inches)

2.4

Maximum print width (inches)

2.3

Maximum label length

3 feet

Maximum Resolution (dpi)

300 x 600 (Superfine Mode)

Font Styles

True Type

Multiple Copies

Up to 9999 copies

Mirror Printing

Yes

Date/Time Stamp

PC Generated

Bar-codes types

CODE39, CODE128, UCC/EAN128(GS1-128), ITF(I-2/5), CODABAR(NW-7), UPC-A, UPC-E, EAN13, EAN8, ISBN-2(EAN13 AddOn2), ISBN-5(EAN13 AddOn5), Laser Barcode, POSTNET, RSS(RSS14 Standard, RSS14 Truncated, RSS14 Stacked, RSS14 Stacked Omni, RSS Limited, RSS E

Microsoft Word Add-in

Yes

Database file compatibility

csv, txt, mdb, xls

Software

P-touch Editor 5.1 for Windows®, P-touch Address Book 1.2 for Windows®, P-touch Editor 5.1 for Mac®, P-touch Update Software (Windows® & Mac®)

Networking

N/A

Interface

USB

Compatibility

Windows® & Mac®

Operating System

Windows Vista®, Windows® 7, Windows® 8/8.1, Windows® 10; Mac OS X 10.10.5 – 10.12.x

Package Contents

Software, USB Cable, Power Cord, Quick Setup Guide, Documentation, Starter rolls: DK-1201 Die-cut Standard Address Labels (100 labels), plus DK-2251 2.4" (62mm) Continuous Length Black/Red on White Paper Tape 16.4 ft. (5m)

Power Supply

120V ~ 60Hz 1.7A

NERGY STAR® certified

Yes

Dimensions

4.9" x 5.6" x 8.4"

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Software,

USB Cable,

Power Cord,

Quick Setup Guide,

Documentation,

Starter rolls: DK-1201 Die-cut Standard Address Labels (100 labels),

plus DK-2251 2.4″ (62mm) Continuous Length Black/Red on White Paper Tape 16.4 ft. (5m)