Samsung Galaxy S21 5G

24,990 L25,990 L

 

Samsung Galaxy S21 5G është një smartphone që kombinon teknologjinë më të fundit dhe dizajnin elegant. Me lidhjen 5G, ai ofron shpejtësi të transferimit të të dhënave dhe performancë të përmirësuar të rrjetit. Telefoni përmban një ekran mahnitës 6.2 inç Dynamic AMOLED dhe mundësohet nga Qualcomm Snapdragon 888. Kamera është me një konfigurim të trefishtë në anën e pasme, duke përfshirë një lente telefoto 64 megapikselë dhe një kamerë të përparme 10 megapikselë. S21 5G funksionon në One UI 3.1 të Samsung, bazuar në Android 11 dhe ka një bateri 4000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë. I mbushur me veçori si skaneri i gjurmëve të gishtërinjve në ekran dhe rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit IP68, Samsung Galaxy S21 5G është një smartphone i nivelit të lartë i krijuar për të bërë përshtypje.

Color
Memory Internal

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2021

Color

Phantom Pink, Phantom Violet, Phantom Grey, White

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

151.7 x 71.2 x 7.9 mm

Weight

171g

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus), plastic back, aluminum frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Ion 4000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 25W

Vendi i karikimit

USB-C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Display Size

6.2"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Refresh Rate

120Hz

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus

PLATFORM
Chipset

Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 660

CAMERA
Main Camera

Triple (12MP, 64MP, 12MP)

Triple Details

12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
64 MP, f/2.0, 29mm (telephoto), 1/1.72", 0.8µm, PDAF, OIS, 1.1x optical zoom, 3x hybrid zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55" 1.4µm, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (10MP)

Selfie Details

10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.24", 1.22µm, Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

Yes

USB

USB Type-C 3.2, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj