Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple Macbook Air 15″, 16GB, 512GB SSD, M3 (2024)

199,990 L219,990 L

Kurseni: 20,000 L

Apple MacBook Air 15″ prezanton çipin e mrekullueshëm Apple M3 me 8-Bërthama, një mrekulli inxhinierike që mburret me performancë të përmirësuar të CPU-së, një GPU me 10 bërthama me memorie dinamike dhe gjurmim rrezesh të përshpejtuar nga hardueri dhe Neural Engine 16-bërthama. I kombinuar me 16 GB RAM të unifikuar dhe një SSD 512 GB, ai mund të kryejë detyrat me lehtësi. Ekrani i tij i Liquid Retina 15,3″, që mbështet teknologjinë True Tone, jep pamje të gjalla, ndërsa mbështetja e ekranit të jashtëm lejon kryerjen e detyrave të shumta. Pavarësisht fuqisë së tij, MacBook Air mbetet jashtëzakonisht i lehtë dhe miqësor ndaj mjedisit. Tastiera magjike me Touch ID siguron rehati dhe siguri, ndërsa lidhjet Thunderbolt 3 dhe MagSafe ofrojnë transferim të pandërprerë të të dhënave dhe menaxhim të energjisë. Me një kamerë FaceTime Full HD 1080p dhe një sistem audio kristal, është një fuqi e gjithanshme për punë dhe lojë.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2024

DESIGN
Color

Midnight, Starlight, Silver, Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Apple M3

Processor Frequency

4.06 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Memory

512GB SSD

DISPLAY
Screen size

15.3''

Display Resolution

2880 x 1864 Pixels

Refresh Rate

60Hz

Aspect Ratio

16:10

Display Details

Support for 1 billion colors
Wide color (P3)
True Tone technology
500 nits brightness

GRAPHICS
Graphic Card

Apple (10 Core)

GPU Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

v5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

1x MagSafe 3 Charging Port
1x 3.5 mm Headphone Jack
2x Thunderbolt / USB 4 Ports with Support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Audio Details

Six-speaker sound system with force-cancelling woofers
Wide stereo sound
Support for Spatial Audio when playing music or video with Dolby Atmos on built-in speakers
Spatial Audio with dynamic head tracking when using AirPods (3rd generation), AirPods Pro, and AirPods Max
3.5 mm headphone jack with advanced support for high-impedance headphones

3.5mm Headphone Jack

3.5 mm Headphone Jack with Advanced Support for High-Impedance Headphones

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD Camera
Advanced Image Signal Processor with Computational Video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

78-Key Notebook Keyboard with Backlight, Fingerprint Reader,Force Touch Trackpad

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 18 Hours Apple TV app Movie Playback
Up to 15 Hours Wireless Web

Battery Capacity

66.5 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.51kg

DIMENSIONS

34 x 23.75 x 1.14 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
Increase Contrast
Switch Control
VoiceOver
Reduce Motion
Zoom
Siri and Dictation
Live Captions

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

 

1 x 15-inch MacBook Air

1 x 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj