Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple Macbook Air 13″, 8GB, 512GB SSD, M2 (2022)

129,990 L

Kurseni: 20,000 L

I ridizajnuar rreth çipit M2 të gjeneratës së ardhshme, MacBook Air është jashtëzakonisht i hollë dhe sjell shpejtësi dhe efikasitet të jashtëzakonshëm baterie brenda trupit të tij të qëndrueshëm tërësisht prej alumini. Është laptopi ultra i shpejtë dhe jashtëzakonisht i aftë që ju lejon të punoni, luani ose krijoni pothuajse çdo gjë, kudo.

  • Apple M2 Chip
  • 8GB RAM + 512GB SSD
  • 13.6″ Retina Display
  • Integrated Apple (10Core)
Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 9%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 13.6″, 8GB, 512GB SSD, M3 (2024)

154,990 L
Kurseni: 15,000 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Midnight, Starlight, Silver, Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Apple M2

Processor Frequency

3.50 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Memory

512GB SSD

DISPLAY
Screen size

13.6"

Display Resolution

2560 x 1664 pixels

Display Details

500 nits brightness
Wide color (P3)
True Tone technology

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Apple (10 Core)

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

802.11ax Wi-Fi 6 wireless networking
IEEE 802.11a/b/g/n/ac compatible

Bluetooth

Bluetooth 5.0 wireless technology

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

• MagSafe 3 charging port
• 3.5 mm headphone jack
• Two Thunderbolt / USB 4 ports with support for:
-Charging
-DisplayPort
-Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
-USB 4 (up to 40Gb/s)
-USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Audio Details

Four-speaker sound system
Wide stereo sound
Support for Spatial Audio when playing music or video with Dolby Atmos on built-in speakers
Spatial Audio with dynamic head tracking when using AirPods (3rd generation), AirPods Pro, and AirPods Max
Three-mic array with directional beamforming

3.5mm Headphone Jack

3.5 mm headphone jack with advanced support for high-impedance headphones

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD camera
Advanced image signal processor with computational video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

Backlit Magic Keyboard with:

78 (U.S.) or 79 (ISO) keys including 12 full-height function keys and 4 arrow keys in an inverted-T arrangement
Touch ID
Ambient light sensor
Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 18 hours Apple TV app movie playback
Up to 15 hours wireless web

Battery Capacity

52.6-watt‑hour lithium‑polymer battery

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.24kg

DIMENSIONS

1.13 cm x 30.41 cm x 21.5 cm

Power
AC Adapter Power

35 W

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
VoiceOver
Zoom
Increase Contrast
Reduce Motion
Siri and Dictation
Switch Control
Closed Captions
Text to Speech

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 13-inch MacBook Air

1 x 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj