Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple Vision Pro

349,990 L

Kurseni: 150,000 L

Mirësevini në një epokë të re të realitetit virtual me Apple Vision Pro. Navigoni duke përdorur sytë, duart dhe zërin tuaj. Projektuar me material alumini dhe dy ekrane mini-OLED me rezolucion UHD për tju ofruar një hapësirë të pafundme pune apo argëtimi. Fuqizuar nga procesor Apple M2 5-nm 3.49GHz 8-core, si dhe R1 coprocesor i cili fokusohet tek përpunimi i imazhit. Pajisur me 16 GB Ram dhe 256GB memorje, teknologjinë inovative e cila shpërbën limitet e realitetit, si dhe një sistem stereoskopik 3D e cila mund të realizojë foto dhe video të paarritura deri më sot. Shkrini përmbajtjet dixhitale dhe aplikacionet me botën fizike dhe navigoni në pafundësi me këtë kompjuter hapësinor revolucionar nga Apple.

Ka stok

SKU: DUN2219 Modeli: MQL83 Kategori: Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

Vision Pro

Color

White

Specifications
Display

• 23 million pixels
• 3D display system
• Micro‑OLED
• 7.5‑micron pixel pitch
• 92% DCI‑P3
• Supported refresh rates: 90Hz, 96Hz, 100Hz
• Supports playback multiples of 24fps and 30fps for judder‑free video

Video Mirroring

Up to 720p AirPlay for mirroring your view in Apple Vision Pro to any AirPlay‑enabled device, including iPhone, iPad, Mac, Apple TV (2nd generation or later), or AirPlay‑enabled smart TV

Chips
M2

• 8‑core CPU with 4 performance cores and 4 efficiency cores
• 10‑core GPU
• 16‑core Neural Engine
• 16GB unified memory

R1

• 12‑millisecond photon‑to‑photon latency
• 256GB/s memory bandwidth

Camera
Camera Details

• Stereoscopic 3D main camera system
• Spatial photo and video capture
• 18 mm, ƒ/2.00 aperture
• 6.5 stereo megapixels

Sensors
Sensors Details

• Two high‑resolution main cameras
• Six world‑facing tracking cameras
• Four eye‑tracking cameras
• TrueDepth camera
• LiDAR Scanner
• Four inertial measurement units (IMUs)
• Flicker sensor
• Ambient light sensor

Optic ID

• Iris‑based biometric authentication
• Optic ID data is encrypted and accessible only to the Secure Enclave processor
• Secures personal data within apps
• Make purchases from the iTunes Store and App Store

Audio Technology
Audio

• Spatial Audio with dynamic head tracking
• Personalized Spatial Audio and audio ray tracing
• Six‑mic array with directional beamforming
• Supports H2‑to‑H2 ultra‑low‑latency connection to AirPods Pro (2nd generation) with MagSafe Charging Case (USB‑C)

Audio Playback

Supported formats include AAC, MP3, Apple Lossless, FLAC, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, and Dolby Atmos

Video Playback

Supported formats include HEVC, MV‑HEVC, H.264, HDR with Dolby Vision, HDR10, and HLG

Battery
Battery Details

• Up to 2 hours of general use
• Video watching up to 2.5 hours
• Apple Vision Pro can be used while charging the battery

Connectivity and Wireless
Wi-Fi

Wi‑Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

v5.3

Operating System
OS

visionOS

Input
Input Methods

• Hands
• Eyes
• Voice

Supported Input Accessories

• Keyboards
• Trackpads
• Game controllers

Interpupillary Distance (IPD)
IPD

51–75 mm

Accessibility
Accessibility Details

• VoiceOver
• Zoom
• Color Filters
• Hearing Device Support
• Closed Captioning
• Voice Control
• Switch Control
• Dwell Control
• Pointer Control
• Support for Made for iPhone bi‑directional hearing aids
• Support for Made for iPhone switch controllers

Electrical and Environmental Requirements
Operating ambient temperature

0º to 30º C

Storage temperature

−20º to 45º C

Relative humidity

0% to 95%

Weight
Device Weight

650 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Apple Vision Pro (Includes Light Seal, Light Seal Cushion, and Solo Knit Band)

1 x Cover

1 x Dual Loop Band

1 x Battery

1 x Light Seal Cushion

1 x Polishing Cloth

1 x 30W USB-C Power Adapter

1 x USB-C Charge Cable (1.5m)

Garancia e produktit

12 Muaj