Ofertë!
OFERTA ONLINE

DJI Mavic 3 Classic

129,990 L

Kurseni: 10,000 L

Imazhet dhe videot me cilësi profesionale ajrore tani janë më të përballueshme me DJI Mavic 3 Classic me telekomandën DJI RC-N1. Pothuajse identik me Mavic 3 standard, versioni Classic fokusohet në sensorin e avancuar 20MP 4/3″ CMOS të projektuar nga prodhuesi legjendar i kamerës Hasselblad. I projektuar posaçërisht për Mavic 3 dhe përmbush standardet rigoroze të harduerit dhe softuerit të Hasselblad, kamerën gimbal me 3 boshte është i aftë për video 4K me 60 fps, maksimum 5.1K me 50 fps dhe filmime 4K me lëvizje të ngadalta në 120 fps. Pothuajse çdo skenar filmimi mund të trajtohet nga Mavic 3 Classic, pasi 12.8 ndalesa të diapazonit dinamik dhe hapja e rregullueshme f/2.8 deri në f/11 lejojnë pilotët të llogarisin pothuajse çdo kusht ndriçimi. Për të kompletuar aftësitë e fuqishme të imazhit të Mavic 3 Classic, Profili i ngjyrave D-Log 10-bit dhe NCS (Zgjidhja natyrale e ngjyrave) të Hasselblad janë përdorur për riprodhim natyral dhe të saktë të ngjyrave. Për t’i bërë ato video të shkëlqyera të shkëlqejnë, DJI ofron gjithashtu gjurmim të avancuar, manovra të automatizuara të stilit pro dhe aftësinë për të qëndruar me saktësi pezull për shkrepje me kalim kohe dhe me ekspozim të gjatë.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 13%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Dji Osmo Action 3 Standard Combo

34,990 L
Kurseni: 5,000 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

Mavic 3 Classic

Color

Gray

Aircraft
Takeoff Weight

895 g

Dimensions

Folded (without propellers): 221×96.3×90.3 mm (L×W×H)
Unfolded (without propellers): 347.5×283×107.7 mm (L×W×H)

Max Ascent Speed

8 m/s

Max Descent Speed

6 m/s

Max Horizontal Speed (at sea level, no wind)

21 m/s

Max Takeoff Altitude

6000 m

Max Flight Time

46 minutes

Max Hovering Time

40 minutes

Max Flight Distance

30 km

Max Wind Speed Resistance

12 m/s

Max Tilt Angle

35°

Operating Temperature

-10° to 40° C (14° to 104° F)

Global Navigation Satellite System

GPS + Galileo + BeiDou

Hovering Accuracy Range

Vertical:
±0.1 m (with vision positioning)
±0.5 m (with GNSS positioning)

Horizontal:
±0.3 m (with vision positioning)
±0.5 m (with high-precision positioning system)

Internal Storage

8 GB (approx. 7.9GB available space)

Hasselblad Camera
Image Sensor

4/3 CMOS, Effective Pixels: 20 MP

Lens

FOV: 84°
Format Equivalent: 24 mm
Aperture: f/2.8-f/11
Focus: 1 m to ∞

ISO Range

Video:
Normal, Slow-motion:
100-6400 (normal color)
400-1600 (D-Log)
100-1600 (HLG)
Night Mode:
800-12800 (normal color)

Photo:
100-6400

Shutter Speed

Electronic Shutter: 8-1/8000 s

Max Image Size

5280×3956

Still Photography Modes

Single Shot: 20 MP
Burst Shooting: 20 MP, 3/5/7 frames
Automatic Exposure Bracketing (AEB): 20 MP, 3/5 frames at 0.7 EV step
Timed: 20 MP, 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s

Photo Format

JPEG/DNG (RAW)

Video Resolution

H.264/H.265
5.1K: 5120×2700@24/25/30/48/50 fps
DCI 4K: 4096×2160@24/25/30/48/50/60/120* fps
4K: 3840×2160@24/25/30/48/50/60/120* fps
FHD: 1920×1080@24/25/30/48/50/60/120*/200* fps

Video Format

MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265)

Max Video Bitrate

H.264/H.265: 200 Mbps

Supported File System

exFAT

Color Mode

Normal/HLG/D-Log

Digital Zoom

Gimbal
Stabilization

3-axis mechanical gimbal (tilt, roll, pan)

Mechanical Range

Tilt: -135° to 100°
Roll: -45° to 45°
Pan: -27° to 27°

Controllable Range

Tilt: -90° to 35°
Pan: -5° to 5°

Max Control Speed (tilt)

100°/s

Angular Vibration Range

±0.007°

Sensing
Sensing Type

Omnidirectional binocular vision system, supplemented with an infrared sensor at the bottom of the aircraft

Forward

Measurement Range:
0.5-20 m
Detection Range:
0.5-200 m
Effective Sensing Speed:
Flight Speed ≤ 15 m/s
FOV:
Horizontal 90°, Vertical 103°

Backward

Measurement Range:
0.5-16 m
Effective Sensing Speed:
Flight Speed ≤ 12 m/s
FOV:
Horizontal 90°, Vertical 103°

Lateral

Measurement Range:
0.5-25 m
Effective Sensing Speed:
Flight Speed ≤ 15 m/s
FOV:
Horizontal 90°, Vertical 85°

Upward

Measurement Range:
0.2-10 m
Effective Sensing Speed:
Flight Speed ≤ 6 m/s
FOV:
Front and Back 100°, Left and Right 90°

Downward

Measurement Range:
0.3-18 m
Effective Sensing Speed:
Flight Speed ≤ 6 m/s
FOV:
Front and Back 130°, Left and Right 160°

Operating Environment

Forward, Backward, Left, Right, and Upward:
surfaces with discernible patterns and adequate lighting (lux >15)
Downward:
surfaces with discernible patterns, diffuse reflectivity >20% (e.g. walls, trees, people), and adequate lighting (lux >15)

Video Transmission
Video Transmission System

O3+

Live View Quality

Remote Controller:
1080p/30fps, 1080p/60fps

Operating Frequency

2.400-2.4835 GHz
5.725-5.850 GHz

Transmission Power (EIRP)

2.400-2.4835 GHz:
< 33 dBm (FCC)
< 20 dBm (CE/SRRC/MIC)

5.725-5.850 GHz:
< 33 dBm (FCC)
< 30 dBm (SRRC)
< 14 dBm (CE)

Max Transmission Distance (free of interference)

FCC: 15 km
CE: 8 km
SRRC: 8 km
MIC: 8 km

Max Transmission Distance (with interference)

Strong Interference: urban landscape, approx. 1.5-3 km
Medium Interference: suburban landscape, approx. 3-9 km
Low Interference: suburb/seaside, approx. 9-15 km

Max Download Speed

O3+: 5.5 MB/s (with DJI RC-N1 Remote Controller)

Wi-Fi 6: 80 MB/s*

Lowest Latency

130 ms (with DJI RC-N1 Remote Controller)

Antennas

4 antennas, 2T4R

Battery
Capacity

5000 mAh

Weight

335.5 g

Nominal Voltage

15.4 V

Charging Voltage Limit

17.6 V

Type

Li-ion 4S

Energy

77 Wh

Charging Temperature

5° to 40° C (41° to 104° F)

Charging Time

Approx. 96 minutes

Charger
Input

100-240 V (AC), 47-63 Hz, 2 A

Output

USB-C:
5 V, 5 A
9 V, 5 A
12 V, 5 A
15 V, 4.3 A
20 V, 3.25 A
5-20 V, 3.25 A

USB-A:
5 V, 2 A

Rated Power

65 W

Battery Charging Hub
Hub Input

USB-C: 5-20 V, max 5 A

Hub Output

Battery Port: 12-17.6 V, max. 5 A

Hub Rated Power

DJI Mavic 3 Battery Charging Hub: 65 W
DJI Mavic 3 Battery Charging Hub (100W): 100 W

Charging Type

Three batteries charged in sequence

Compatibility

DJI Mavic 3 Intelligent Flight Battery

Car Charger
Car Charger Input

Car Power Input:
12.7-16 V, 6.5 A, rated voltage 14 V (DC)

Car Charger Output

USB-C:
5 V, 5 A
9 V, 5 A
12 V, 5 A
15 V, 4.3 A
20 V, 3.25 A
5-20 V, 3.25 A

USB-A:
5 V, 2 A

Car Charger Rated Power

65 W

Car Charger Temperature Range

5° to 40° C (41° to 104° F)

Storage
Remote Controller
Max Operating Time

DJI RC-N1 Remote Controller
Without charging any mobile device: 6 hours
When charging a mobile device: 4 hours

Max Supported Mobile Device Size

DJI RC-N1 Remote Controller
180×86×10 mm (L×W×H)

Remote Controller Operating Temperature

DJI RC-N1 Remote Controller
-10° to 40° C (14° to 104° F)

Transmitter Power (EIRP)

DJI RC-N1 Remote Controller
2.400-2.4835 GHz:
< 26 dBm (FCC)
< 20 dBm (CE/SRRC/MIC)

5.725-5.850 GHz:
< 26 dBm (FCC)
< 23 dBm (SRRC)
< 14 dBm (CE)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x DJI Mavic Classic

1 x DJI Mavic 3 Intellegent Flight Battery

1 x DJI RC-N1 Remote Controller

1 x DJI Mavic 3 Low-Noise Propellers (pair)

1 x DJI 65W Portable Charger

1 x USB-C Cable

1 x DJI RC-N1 RC Cable (USB-C Connector)

1 x DJI RC-N1 RC Cable (Lightning Connector)

1 x DJI RC-N1 RC Cable (Standard Micro-USB Connector)

1 x DJI Mavic 3 Classic Storage Cover

1 x Spare DJI RC-N1 Control Sticks (pair)