Kingston A400 SATA SSD

2,790 L3,490 L

 

SSD-ja  A400 e Kingston përmirëson në mënyrë të dukshme performancën e kompjuterit apo laptopit tuaj. Mundësuar nga një kontrollues i gjeneratës së fundit për shpejtësi leximi dhe shkrimi deri në 500 MB/s dhe 350- 450MB/s, kjo SSD është 10 herë më e shpejtë, më e besueshme dhe më rezistente se një hard disk tradicional.

Memory
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Read Speed

500 MBps

Write Speed

350 MBps, 450 MBps

Form factor

2.5" & M.2 2280

Interface

SATA Rev. 3.0 (6Gb/s) – with backwards compatibility to SATA Rev. 2.0 (3Gb/s)

NAND

3D

Baseline Performance
Power Consumption

0.195W Idle / 0.279W Avg / 0.642W (MAX) Read / 1.535W (MAX) Write

Storage temperature

-40°C~85°C

Operating temperature

0°C~70°C

Dimensions

100.0mm x 69.9mm x 7.0mm (2.5”)

Weight

41g (240-480GB – 2.5”)

Vibration operating

2.17G Peak (7–800Hz)

Memory

240GB, 480GB

Vibration non-operating

20G Peak (10–2000Hz)

Life expectancy

1 million hours MTBF

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD