SAPO ERDHI

Lenovo LOQ Gaming 15.6″, 16GB, 512GB SSD, Ryzen™ 7

99,990 L

 

Lenovo LOQ është një laptop i fuqishëm lojrash, i krijuar për të ofruar performancë të jashtëzakonshme. Ai përmban një procesor AMD Ryzen™ 7 7840HS me 8 bërthama, një kartë grafike NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 dhe 16 GB memorie DDR5 për lojë të qetë. Laptopi ofron një ekran 15.6 inç IPS dhe me një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 144Hz. Ai vjen me një SSD 512GB për ruajtje të shpejtë, një tastierë me ndriçim të pasëm dhe një sistem të fortë ftohjeje. Me dizajnin e tij elegant, lidhjen Wi-Fi 6 dhe një seri portash, duke përfshirë USB-C dhe HDMI, Lenovo LOQ ofron një përvojë gjithëpërfshirëse lojrash me specifikime të nivelit të lartë.

 

• AMD Ryzen™ 7 7840HS
• 16GB RAM + 512GB SSD
• 15.6″ IPS 144 Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 6GB

Ka stok

SKU: SAS1103-1 Modeli: 82XT001NUS Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

82XT001NUS

Announced

2023

DESIGN
Color

Onyx Gray

Type

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 7840HS

Processor Family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Up to 5.10 GHz

Processor Cache

16 MB

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR5-5600 MHz

Memory

512GB SSD

Memory Type

M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

HD TYPE

FHD

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 Laptop GPU

GRAPHICS MEMORY

6GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

DISCRETE GRAPHICS MEMORY

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi® 6, 11ax 2×2

Ethernet Lan

Gigabit Ethernet

Bluetooth

5.1

Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

1x Ethernet (RJ-45)
1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
1x Power connector
1x USB 2.0
1x USB-C® 3.2 Gen 2 (support data transfer, Power Delivery 140W and DisplayPort™ 1.4)
2x USB 3.2 Gen 2

AUDIO
Microphone

2x, Array

BUILT-IN SPEAKERS

Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Gaming Audio

CAMERA
Front Camera

FHD 1080p with E-shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

Yes

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-Polymer

Battery Capacity

60Wh

Power
AC Power Adapter

230W Slim Tip (3-pin)

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

359.6 x 264.8 x 22.1 mm

Weight

2.4 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj