Samsung Portable SSD T7 USB 3.2

9,990 L16,990 L

 

I lehtë dhe me madhësi xhepi, SSD T7 ofron shpejtësi të lartë dhe mbron të dhënat tuaja. Transferoni skedarë masivë brenda sekondave me shpejtësinë e jashtëzakonshme të USB 3.2 Gen 2 në T7.  Teknologjia e integruar PCIe NVMe lehtëson shpejtësinë e  leximit/shkrimit sekuencial deri në 1050/1000 MB/s, duke e bërë T7 pothuajse dy herë më të shpejtë se modeli i mëparshëm T5.

Color
Memory

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Blue, Gray, Red

Storage Type

External

Interface

USB 3.2 Gen.2 (10Gbps)

Read Speed

1050 MB/s

Write Speed

1000 MB/s

Usage Application

Store large files (document/games/movies)
with speed and security on the go

Series

Portable SSD T7

Memory

2TB, 500GB, 1TB

Compatibility

Windows 7 or higher
Mac OS X 10.10 or higher
Android Lollipop or higher

AES Encryption

AES 256-bit hardware encryption

Security

Samsumg Portable SSD Software 1.0 (*Optional Password Protection)

UASP Mode

Support

Certification

CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC

RoHS Compliance

RoHS2

Dimensions

85 x 57 x 8.0mm

Weight

58g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x SSD

1 x USB 3.2 Cable

1 x Manual