Xiaomi Redmi Note 12S

24,990 L

 

Ju prezantojmë me modelin më të bukur “Note”. Performancë e lartë e shoqëruar me bateri 5000mAh dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë 33W. Ky model vjen me kamer kryesore 108 MP. Kapni peizazhe të mrekullueshme, portrete të nivelit të lartë, shkrepje në errësirë etj. Telefoni perfekt për të luajtur dhe për të bërë punë të ndryshme kudo që të jeni.

Ka stok

SKU: CEL1938-B Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Xiaomi Redmi Note 10s

27,990 L28,990 L
 

Xiaomi Redmi Note 12

15,990 L19,990 L
 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

159.9 x 73.9 x 8.1 mm

Weight

176 g

Build

Corning Gorilla Glass 3

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 33W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

256GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.43"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Helio G96 (12 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple (108MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main
Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.4, (wide)

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS (L1), GLONASS (G1), GALILEO (E1), BDS (B1)

NFC

Yes (market/region dependent)

Infrared port

Yes

Radio

Unspecified

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi Note 12S

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj