Xiaomi Redmi Note 13 4G

17,990 L18,990 L

 

Redmi Note 13 paraqet një paketë imponuese inovacioni dhe performancës. Me një dizajn elegant me kornizë jashtëzakonisht të hollë, ai strehon një procesor të fuqishëm Snapdragon® 685, duke siguruar funksionim të qetë për detyrat e përditshme dhe lojërat. Karakteristika e tij e spikatur është sistemi i kamerës së trefishtë 108 MP, duke ofruar opsione me lentet e zmadhimit kryesor ultra të qartë, ultra të gjerë, makro dhe 3X pa humbje, duke fuqizuar përdoruesit të kapin foto mahnitëse në çdo skenar. Përvoja gjithëpërfshirëse e shikimit ofrohet përmes një ekrani të gjallë AMOLED me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, ndërsa bateria me kapacitet të lartë 5000 mAh me karikim të shpejtë 33 W siguron përdorim të zgjatur pa kompromis. Me veçoritë e qëndrueshmërisë si dizajni IP54 kundër spërkatjes dhe mbrojtja Corning® Gorilla® Glass 3, së bashku me optimizimin MIUI, Redmi Note 13 është një testament për inovacionin, performancën dhe jetëgjatësinë.

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: Redmi Note 13 4G Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Mint Green, Black, Blue

Announced

2024

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

162.3 x 75.6 x 8 mm

Weight

188.5 g

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 33W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

6GB, 8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

AMOLED, 120Hz, 1800 nits (peak)

Display Size

6.67 inches, 107.4 cm2 (~87.5% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM6225 Snapdragon 685 (6 nm)

CPU

Octa-core (4×2.8 GHz Cortex-A73 & 4×1.9 GHz Cortex-A53)

GPU

Adreno 610

CAMERA
Main Camera

Triple (108MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

108 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.67", 0.64µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚, (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.4, (wide)

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.1, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi Note 13

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj