SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 4G

23,990 L

 

Redmi Note 12 Pro është një smartphone i fuqishëm që ofron aftësi mbresëlënëse të kamerës, me një kamerë kryesore 108 megapiksel që kap detaje dhe qartësi të jashtëzakonshme, edhe kur zmadhon. Me veçorinë Xiaomi ProCut, telefoni i pret automatikisht fotot tuaja në opsione të shumta kompozimi , duke ju lejuar të tregoni histori unike me detaje të jashtëzakonshme. Për më tepër, pajisja ofron një përvojë gjithëpërfshirëse audio dhe vizuale me teknologjitë e certifikuara Dolby Atmos® dhe Dolby Vision®, duke ofruar gamë të lartë dinamike dhe një gamë shumë të gjerë ngjyrash. Ekrani 120Hz i telefonit inteligjent siguron një përvojë të qetë dhe të rrjedhshme të përdoruesit, pavarësisht nëse jeni duke luajtur, duke shikuar media ose thjesht duke e përdorur. Ai gjithashtu vjen me një bateri të madhe 5000 mAh me karikim turbo 67 W, duke siguruar që të keni fuqi të mjaftueshme gjatë gjithë ditës. Përfshirja e teknologjisë së ftohjes së tubave të nxehtësisë dhe fletëve të grafitit me shumë shtresa rrit më tej performancën dhe kontrollin e temperaturës, duke siguruar një ekuilibër optimal për pajisjen tuaj.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Glacier Blue, Gray

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

164.2 x 76.1 x 8.1 mm

Weight

201.8 g

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

256GB

Card slot

microSDXC (uses shared SIM slot)

DISPLAY
Display Type

AMOLED

Display Size

6.67"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm)

CPU

Octa-core (2×2.2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1.8 GHz Kryo 470 Silver)

GPU

Adreno 618

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 8MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
8 MP, 120˚, (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

4K@30fps, 1080p@30/60fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.4, (wide)

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

No

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, compass,Infrared Port

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Note 12 Pro 4G

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj