Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Snapchat sjell lajmet në platformë

Edhe pse nuk pritet të sjellë fitime dhe të ardhura për Snapchat, është një incentivë për të nxitur mediat të përdorin platformën dhe pse jo të ndajnë lajme.

Snapchat sjell lajmet në platformë

Njerëzit përdorin median sociale prej vitesh dhe Snapchat shpreson që ta shfrytëzojë. Snapchat lançoi së fundi Dynamic Stories, një funksionalitet që ju jep mundësi mediave të ndajnë lajmet dhe artikujt e tyre në platformës Discover në formën e historive duke përdorur RSS.

Disa media në SHBA, Briani, Francë dhe Indi janë prej partnerëve të parë si Washington Post, The Independent, Le Figaro dhe Vogue India. Formati nuk ofron mbështetje për video.

Edhe pse nuk pritet të sjellë fitime dhe të ardhura për Snapchat, është një incentivë për të nxitur mediat të përdorin platformën dhe pse jo të ndajnë lajme.

Nga ana tjetër do të mbajë përdoruesit më të lidhur me rrjetin social duke mos i lënë të shkojnë në Instagram apo TikTok.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi Note 10 5G

25,990 L
- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L

Samsung Galaxy A13

17,990 L21,990 L
 
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L