Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Aplikacioni YouTube sjell një prej funksionaliteteve më të kërkuara në iOS

Funksionaliteti është pritur prej kohësh dhe YouTube tha fillimisht se do të ofrohej vetëm për përdoruesit me pagesë Premium.

Aplikacioni YouTube sjell një prej funksionaliteteve më të kërkuara në iOS

Nëse ende nuk keni opsionin “picture-in-picture” të YouTube në pajisjen tuaj Apple, së shpejti do të jetë i disponueshëm për të gjithë.

YouTube tha se PiP do të ofrohet në ditët në vijim për pajisjet që kanë versionin iOS 15. Si me çdo aplikacion tjetër që ofron PiP, përdoruesit mund të shohin një dritare video pluskuese në ekran ndërsa përdorin aplikacione të tjera.

Funksionaliteti është pritur prej kohësh dhe YouTube tha fillimisht se do të ofrohej vetëm për përdoruesit me pagesë Premium.

YouTube është ndër të fundit pas Disney+, Netflix, Twitch dhe të tjerë që kanë aktivizuar PiP.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi Note 10 5G

25,990 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
OFERTË ONLINE

Samsung Galaxy Watch 4 (40mm)

24,990 L
 
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L
 
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Buds 3T Pro

13,490 L
Kurseni: 1,500 L