Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Musk refuzon të bëhet pjesë e bordit drejtues të Twitter

Pasuria e Musk llogaritet në 260 miliardë dollarë dhe javën e kaluar u bë investitori më i madh në kompani.

Musk refuzon të bëhet pjesë e bordit drejtues të Twitter

Elon Musk bëri një kthesë 360 gradëshe sa i përket përfshirjes në bordin drejtues të Twitter pavarësisht se është aksioneri më i madh në rrjetin social me 9.2% të aksioneve.

Njeriu më i pasur në botë pritej të bëhej anëtar i bordit të Shtunën por shefi ekzekutiv i Twitter Parag Agrawal tha se Musk e kishte refuzuar ofertën.

Pasuria e Musk llogaritet në 260 miliardë dollarë dhe javën e kaluar u bë investitori më i madh në kompani.

Ai gjithashtu është një përdorues aktiv i rrjetit social me 81.3 milionë ndjekës në platformë.

Pas lajmi se Musk ishte bërë investitori më i madh në kompani, aksionet e Twitter u rritën me 27%.


Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi Note 10 5G

25,990 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Buds 3T Pro

13,490 L
Kurseni: 1,500 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
OFERTË ONLINE

Samsung Galaxy Watch 4 (40mm)

24,990 L
 
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L