SAPO ERDHI

Apple iPhone 15

73,990 L

 

Ndërthurja e xhamit të përforcuar me aluminin e një shkalle hapësinore e bën iPhone 15 jashtëzakonisht rezistent. Kamerat 48MP kapin imazhe me kualitet i cili do ju lerë pa fjalë me detajet, qartësinë dhe ngjyrat vibrante të cilat do i japin tjetër dinamikë fotove apo vidjove tuaja. Krahasuar me parardhësit e tij iPhone 15 vjen me bateri më jetëgjatë, deri në 26 orë, me çip A16 Bionic, një burim i vërtetuar i një fuqie marramendëse dhe plot opsione personalizimi për tju lejuar të shpalosni stilin tuaj pa limite.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Blue

Announced

2023

NETWORK
TECHNOLOGY

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

147.6 x 71.6 x 7.8 mm

Weight

171 g

Build

Glass front (Corning-made glass), glass back (Corning-made glass), aluminum frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

BATTERY
Type

Li-Ion 3349 mAh, non-removable

Charging

Wired, PD2.0, 50% in 30 min (advertised)
15W wireless (MagSafe)
7.5W wireless (Qi)
4.5W reverse wired

MEMORY
Memory Internal

128GB

Card slot

No

Display
Display Type

Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 1000 nits (HBM), 2000 nits (peak)

Display Size

6.1 inches, 91.3 cm2 (~86.4% screen-to-body ratio)

Resolution

1179 x 2556 pixels, 19.5:9 ratio (~461 ppi density)

Protection

Ceramic Shield glass

PLATFORM
Operating system
Chipset

Apple A16 Bionic (4 nm)

CPU

Hexa-core (2×3.46 GHz Everest + 4×2.02 GHz Sawtooth)

GPU

Apple GPU (5-core graphics)

MAIN CAMERA
Dual

48 MP, f/1.6, 26mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide)

Main Features

Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)

Main Video

4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (up to 60fps), Cinematic mode (4K@30fps), stereo sound rec.

SELFIE CAMERA
Single

12 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/3.6", PDAF
SL 3D, (depth/biometrics sensor)

Selfie Features

HDR, Cinematic mode (4K@30fps)

Selfie Video

4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS

SOUND
LOUDSPEAKER

Yes, with Stereo Speakers

3.5MM JACK

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

NFC

Yes

RADIO

No

USB

USB Type-C 2.0, DisplayPort

FEATURES
SENSORS

Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Ultra Wideband 2 (UWB) support
Emergency SOS via satellite (SMS sending/receiving)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x iPhone 15

1 x Charging Cable