Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple Macbook Air 13.6″, 8GB, 256GB SSD, M3 (2024)

129,990 L

Kurseni: 10,000 L

Apple MacBook Air 13.6″ prezanton çipin revolucionar Apple M3 me 8-Bërthama, të shoqëruar nga një GPU 8-Bërthama dhe një Neural Engine 16-bërthama, duke premtuar performancë të jashtëzakonshme. Duke pasur 8 GB RAM të unifikuar dhe një SSD 256 GB, ai siguron kryerje të qetë me shumë detyra dhe hapësirë të bollshme ruajtjeje. Ekrani Liquid Retina 13.6″, i plotësuar nga teknologjia True Tone, jep pamje vibrante, ndërsa mbështetja e ekranit të jashtëm zgjeron produktivitetin me rezolucion deri në 6K. Pavarësisht aftësive të tij të forta, MacBook Air ruan transportueshmërinë dhe dizajnin e tij të ndërgjegjshëm për mjedisin. Tastiera Magjike me Touch ID ofron siguri dhe rehati të pandërprerë, ndërsa lidhjet Thunderbolt 3 dhe MagSafe përmirësojnë shkathtësinë. I pajisur me një kamerë Full HD 1080p FaceTime dhe sistem audio gjithëpërfshirës, ai premton një përvojë të pashembullt të përdoruesit si për punë ashtu edhe për kohën e lirë.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2024

DESIGN
Color

Midnight, Gold, Silver, Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Apple M3

Processor Frequency

4.06 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Memory

256GB SSD

DISPLAY
Screen size

13.6"

Display Resolution

2560 x 1664 pixels

Refresh Rate

60Hz

Aspect Ratio

16:10

Display Details

Support for 1 billion colors
Wide color (P3)
True Tone technology
500 nits brightness

GRAPHICS
Graphic Card

Apple (8Core)

GPU Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

v5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

1x MagSafe 3 Charging Port
1x 3.5 mm Headphone Jack
2x Thunderbolt / USB 4 Ports with Support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Audio Details

Six-speaker sound system with force-cancelling woofers
Wide stereo sound
Support for Spatial Audio when playing music or video with Dolby Atmos on built-in speakers
Spatial Audio with dynamic head tracking when using AirPods (3rd generation), AirPods Pro, and AirPods Max
3.5 mm headphone jack with advanced support for high-impedance headphones

3.5mm Headphone Jack

3.5 mm Headphone Jack with Advanced Support for High-Impedance Headphones

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD Camera
Advanced Image Signal Processor with Computational Video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

78-Key Notebook Keyboard with Backlight, Fingerprint Reader,Force Touch Trackpad

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 18 Hours Apple TV app Movie Playback
Up to 15 Hours Wireless Web

Battery Capacity

52.6 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.51kg

DIMENSIONS

34 x 23.75 x 1.14 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
Increase Contrast
Switch Control
VoiceOver
Reduce Motion
Zoom
Siri and Dictation
Live Captions

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 13.6-inch MacBook Air

1 x 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj