SAPO ERDHI

Brother Laser Printer DCP-1512E

15,490 L

 

Nxitoni të bëni tuajin Brother Laser Printer DCP-1512E me të gjithë parametrat e duhura dhe cilësi premium. Karakterizohet nga kostoja e ulët e printimit, nga përmasat kompakte dhe dizajni elegant. Tashmë me Brother Laser Printer DCP-1512E mund të printoni, fotokopjoni dhe të skanoni dokumenta të ndryshme. Shpejtësi printimi deri ne 20 faqe për minutë.  I përshtatshëm për në shtëpi ose biznese të vogla.

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Mono Laser Printer
Technology

Electrophotographic monochrome laser printer

Laser Classification

Class 1 laser product (IEC 60825-1:2007)

Print Speed A4

Up to 20ppm (pages per minute)

First Print Out Time

Less than 10 seconds (from ready mode)

Processor

200MHz

Emulation

GDI (host based)

Memory

16MB

Local Interface

Hi-Speed USB 2.0

Display

16 characters x 2 line LCD

Mono Copier
Copy Speed A4

Up to 20cpm (copies per minute)

Multi-Copying

Make up to 99 copies of each page

Reduction / Enlargement Ratio

Reduce & enlarge documents from 25% to 400% using 1% increments

N in 1 Copying

Allows the user to compress 2 or 4 pages on to a single A4 sheet

Colour Scanner
Resolution

Up to 600 x 1,200dpi

Resolution (Enhanced)

Up to 19,200 x 19,200dpi

Pull Scan Functions

Scan documents to Email, Image or File (requires bundled software)

Paper Handling
Paper Input 2

150 sheets

Paper Output 2

50 sheets (face down)

Media Types & Weight

Plain & recycled paper (65 – 105 g/m2)

Media Sizes

A4, letter, legal & folio

Supplies
In-box Toner

DCP-1512E – 700 pages

Standard Toner

TR-1030 – 1,000 pages

Drum

DR-1030 – 10,000 A4 pages

Supported Operating Systems
Windows®

Windows 8®, Windows 7®, Windows Vista®, Windows® XP

Macintosh3

Mac OS X 10.6.8, 10.7.x, 10.8.x

Linux3

CUPS, LPD/LPRng

Dimensions / Weight
With Carton

505 (W) x 458 (D) x 436 (H) mm / 8.9kg

Without Carton

385 (W) x 340 (D) x 255 (H) mm / 7.0kg

Environment & Others
Power Consumption

380W copying, 40W ready, 0.8W deep sleep, 0.28W power down

TEC Value

0.75kWh / week

Noise Level

Sound Pressure – Less than 51dBA when printing, Sound Power – Less than 6.5BA when printing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Printer

1 x Power cord

1 x Product safety guide

1 x Software disc

1 x Quick installation and setup guide

Garancia e produktit

12 muaj