Ofertë!
OFERTA ONLINE

Dell Alienware M16 Gaming 16″, 16GB, 1TB SSD, Core i9

269,990 L

Kurseni: 20,000 L

Alienware M16 është një laptop gaming me performancë të lartë i dizenjuar për lojtarë dhe krijues të cilët kërkojnë më të mirën. I fuqizuar nga procesor i gjeneratë së 13 Intel Core i9 13900HX, i cili mundëson shpejtësi dhe frekuencë më të lartë. Me 16GB RAM ky laptop përballon multitasking dhe loja vijon me lehtësi. Ekrani 16” QHD shfaq ngjyra të mrekullueshme me qartësi të lartë. Këto dhe shumë veçori të tjera të këtij laptopi të mrekullueshëm gaming ju ofrojnë një performancë e cila do tejkalojë pritshmëritë tuaja.

 

• Intel® Core™ i9-13900HX
• 16GB RAM + 1TB SSD M.2
• 16″ QHD Display
• NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB

Ka stok

SKU: SAS1071 Modeli: ALIENWARE-M16-I9-1TB Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 13%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

HP Victus Gaming 15.6″, 16GB, 512GB SSD, AMD Ryzen 5

64,990 L
Kurseni: 10,000 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Dark Metallic Moon

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i9-13900HX

Processor family

13th Generation Intel® Core™ i9 Processors

Processor Frequency

Up To 5.40GHz

Processor cores

24 Cores

Processor Cache

36 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5 4800MHz

Memory

1TB SSD

Memory slots

2 Slots

SSD Details

M.2, PCIe NVMe, SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Display Resolution

2560 x 1600 Pixels

Aspect Ratio

16:10

HD Type

QHD+

Refresh Rate

165Hz

Touchscreen

No

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 4080

Graphics Memory

12GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1675, 2×2, 802.11ax,

Ethernet LAN

Gigabit Ethernet

Bluetooth

v5.3

PORTS & INTERFACES
Details

2x Type-C Port (Thunderbolt™ 4.0, USB 4 Gen 2, DisplayPort 1.4, and 15W Power Delivery (3A/5V) capabilities)
1x USB Type-A 3.2 Gen 1
1x HDMI 2.1 Output port
1x Mini DisplayPort 1.4
1x Power/DC-in port
1x RJ-45 Ethernet Port
1x USB 3.2 Gen 1 Type-A with PowerShare Port
1x Global headset jack
1x SD card slot

AUDIO
Built-in Microphone

Dual-array microphones

Built-in Speakers

Stereo speakers, 2 W x 2

CAMERA
Front Camera

1080p at 30 fps FHD

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Pro

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Capacity

86Wh

Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Number of Battery Cells

6

Dimensions & Weight
Dimensions

368.9 x 289.9 x 23 mm

Weight

3.30 kg

POWER
AC Adapter Power

330Watt

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj