SAPO ERDHI

PC Case Asus ROG Strix Helios

39,990 L

 

ROG Strix Helios ripërcakton standardet e kasave premium me dizajnin e tij mahnitës dhe funksionalitetin e pakrahasueshëm. Me tre panele xham të temperuar me kornizë alumini , kjo kasë ofron një estetikë të denjë për vitrinë e plotësuar nga ndriçimi i integruar RGB Aura Sync. Menaxhimi i lehtë i kabllove sigurohet përmes një mbulese shumëfunksionale, mbajtëseve GPU dhe një mbulesë PSU, ndërsa opsionet e gjithanshme të montimit të GPU-së lejojnë orientime standarde dhe vertikale. Me mbështetje për motherboard deri në EATX dhe aftësi të gjera ftohjeje që akomodojnë radiatorë përpara 420 mm dhe konfigurime ftohjeje uji, Helios është i përgatitur edhe për ndërtimet më të vështira. Një panel i avancuar I/O që përmban USB 3.1 Gen 2 Type-C, kontrolle të ndriçimit RGB dhe rregullime të shpejtësisë së ventilatorit përmirëson komoditetin e përdoruesit, ndërsa dorezat ergonomike prej pëlhure lehtësojnë transportin e lehtë. ROG Strix Helios kombinon estetikën premium me performancën e pashembullt, duke e bërë atë zgjedhjen përfundimtare për entuziastët dhe lojtarët që kërkojnë të shfaqin ndërtimet e tyre me stil.

Ka stok

SKU: ECM683 Modeli: 90DC0020-B39000 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Brand
Model

ROG Strix Helios

Color

Black

Specifications
Case Size

Mid Tower

Motherboard Support

EATX (12"x10.9")
ATX
Micro-ATX
Mini-ITX

Drive Bays

4 x 2.5" Bay
2 x 2.5"/3.5" Combo Bay

Expansion Slots

8
2 (additional vertical)

Front I/O Port

1 x Headphone
1 x Microphone
4 x USB 3.1 Gen1
1 x USB 3.1 Gen2 Type C
LED Control Button
Fan Control Button
Reset Button

Tempered Glass

Front Side
Left Side
Right Side

Radiator Support (Front)

120 mm
140 mm
240 mm
280 mm
360 mm
420 mm

Radiator Support (Top)

120 mm
140 mm
240 mm
280 mm
360 mm

Radiator Support (Rear)

120 mm
140 mm

Cooling Support (Front)

3 x 120 mm
3 x 140 mm
Radiator + Fan Thickness: Max. 90 mm

Cooling Support (Top)

3 x 120 mm
2 x 140 mm
Radiator + Fan Thickness: Max. 60 mm

Cooling Support (Rear)

1 x 120 mm
1 x 140 mm

Pre-installed Fans (Front)

3 x 140 mm

Pre-installed Fans (Rear)

1 x 140 mm

Maximum CPU Cooler Height

190 mm

Maximum GPU Length

450 mm (Riser Cable above 200mm in length is required for one GPU install in vertical position)

Maximum PSU Length

220 mm

Removable Dust Filters

Front
Top
Bottom

Maximum Cable Management Space

33 mm

Dimensions & Weight
Dimensions

250 x 565 x 591 mm

Weight

18 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Case