SAPO ERDHI

PC Case Asus TUF Gaming GT501

19,990 L

 

Kutia ASUS TUF Gaming GT501 është një mbyllje e fortë dhe elegante e krijuar për të vendosur konfigurime të lojërave me performancë të lartë. Ai krenohet me një panel të përparmë metalik me një model unik spërkatjeje TUF Gaming dhe një panel anësor me xham të kalitur, duke siguruar qëndrueshmëri dhe tërheqje estetike duke shfaqur komponentët e brendshëm. Me ventilatoret e përfshirë 120 mm RGB dhe 140 mm PWM, si dhe hapësirë të bollshme për instalime shtesë të ventilatorëve, ai siguron ftohje efikase për konfigurime të vështira harduerike. Kutia mbështet radiatorë 360 mm ftohës me ujë të montuar përpara dhe lart, së bashku me një radiator 140 mm në pjesën e pasme, duke plotësuar nevojat e avancuara të ftohjes. Dorezat e tij ergonomike të endur prej pambuku lehtësojnë transportin e lehtë dhe të sigurt të sistemeve që peshojnë deri në 30 kg, duke e bërë atë një zgjedhje të përshtatshme për lojtarët në lëvizje. Për më tepër, vendosja e optimizuar e ventilatorit dhe e kabllove për pajisjet TUF Gaming dhe përputhshmëria me softuerin Fan Xpert 4 sigurojnë kontroll të saktë të ftohjes, duke e bërë GT501 një mbyllje ideale për ndërtimin e pajisjeve të lojërave të fuqishme dhe mbresëlënëse.

Ka stok

SKU: ECM682 Modeli: 90DC0012-B49000 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
8 g/kg
Brand
Model

TUF Gaming GT501

Color

Black

Specifications
Case Size

Mid Tower

Motherboard Support

EATX (12"x10.9")
ATX
Micro-ATX
Mini-ITX

Drive Bays

3 x 2.5" Bay
4 x 2.5"/3.5" Combo Bay

Expansion Slots

7
2 (additional vertical)

Front I/O Port

1 x Headphone
1 x Microphone
2 x USB 3.1 Gen1

Tempered Glass

Left Side

Radiator Support (Front)

120 mm
140 mm
240 mm
280 mm
360 mm

Radiator Support (Top)

120 mm
140 mm
240 mm
280 mm
360 mm

Radiator Support (Rear)

120 mm
140 mm

Cooling Support (Front)

3 x 120 mm
2 x 140 mm

Cooling Support (Top)

3 x 120 mm
2 x 140 mm

Cooling Support (Rear)

1 x 120 mm
1 x 140 mm

Pre-installed Fans (Front)

3 x 120 mm RGB

Pre-installed Fans (Rear)

1 x 120 mm PWM

Maximum CPU Cooler Height

180 mm

Maximum GPU Length

420 mm

Maximum PSU Length

240 mm

Removable Dust Filters

Front
Top
Bottom

Maximum Cable Management Space

30 mm

AURA Sync

RGB

Dimensions & Weight
Dimensions

552 x 251 x 545 mm

Weight

10.5 Kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Case