OFERTA ONLINE

Puluz 5in1 110CM Folding Photo Studio Reflector

4,990 L

 

Pllaka reflektuese për studio fotografike me palosje PULUZ 110 cm është një aksesor i gjithanshëm dhe i lëvizshëm i krijuar për të manipuluar kushtet e ndriçimit në fotografinë dhe ambientet e studios. Me përmasa 110 cm, pllaka e reflektorit ofron pesë sipërfaqe të ndryshme për të arritur efekte të ndryshme ndriçimi. Sipërfaqja e argjendtë siguron një nivel të lartë reflektimi, duke rritur ndriçimin e përgjithshëm dhe duke shtuar pikat kryesore në zona specifike të subjektit tuaj. Sipërfaqja e tejdukshme vepron si një shpërndarës, duke zbutur ndriçimin e ashpër dhe duke reduktuar hijet për një konfigurim më të ekuilibruar dhe të barabartë ndriçimi. Sipërfaqja e artë i shton një shkëlqim të ngrohtë dhe të artë subjektit tuaj, ideal për të krijuar një atmosferë të ngrohtë dhe tërheqëse ose për të përmirësuar fotografimin e portretit. Sipërfaqja e bardhë vepron si një reflektor neutral, duke rikthyer dritën natyrale dhe të shpërndarë për të mbushur hijet dhe për të krijuar një efekt ndriçimi më të barabartë. Sipërfaqja e zezë thith dritën, duke ndihmuar në bllokimin ose minimizimin e reflektimeve të padëshiruara ose burimeve të dritës dhe krijimin e kontrastit në skenë. Pllaka e reflektorit ka një dizajn të palosshëm, duke e bërë të lehtë vendosjen, rregullimin dhe transportin.

Ka stok

SKU: DUN1846 Modeli: PU5110 Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 33%
Ofertë!

Puluz Waterproof Camera Backpack – Black

3,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 33%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Puluz Waterproof Camera Backpack

3,990 L
Kurseni: 2,000 L

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black

Specifications
Material

Steel Spring, Coated fabric, Spandex

Features

1. This product is one reflector disc that comes with five different reflective surfaces and a reversible cover. 5 colors interface freely choose: Silver, translucent, gold, white and black
2. Durable and flexible steel spring frame insures easy spreading and closing.
3. Translucent for softer lighting without shadow.
4. Gold creates a sunset effect that makes warm and soft skin tones that are suitable for portraiture.
5. Silver reflector is used to enhance the light in low light situations.
6. White reflector develops a soft, clean light and it also helps to decompress the flash.
7. Black reflector makes a shadow and is perfect for creating a certain dark and mysterious mood.
8. Suitable for both indoor and outdoor use.
9. This reflector fits any standard reflector holders.

Dimensions & Weight
Dimensions

110 cm

Weight

200 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x Black Reflector Board
1x White Reflector Board
1x Silver Reflector Board
1x Translucent Reflector Board
1x Gold Reflector Board