Samsung Galaxy S22 5G 8/128GB

39,990 L

 

Samsung Galaxy S22 realizuar me dizajn elegant dhe teknologjinë e avancuar mundëson një performancë elitare pa ngecje, kamerat  e tij realizojnë video dhe foto me kualitet maksimal dhe ngjyra vibrante, bateria zgjat me orë të tëra dhe karikimi i shpejtë që ky smartphone zotëron, mundëson gatishmëri pothuajse në çdo kohë, materialet premium me të cilat është realizuar sigurojnë qëndrueshmëri dhe jetëgatësi. Samsung S22 është smartphone ideal për këdo që kërkon pamje estetike dhe performancë të jashtëzakonshme me një çmim të arsyeshëm.

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Phantom Black

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

146 x 70.6 x 7.6 mm

Weight

167 g

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass Victus+), aluminum frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Ion 3700 mAh, non-removable

Charging

25W wired, PD3.0

Vendi i karikimit

USB-C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1300 nits (peak)

Display Size

6.1 inches, 90.1 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~425 ppi density)

Refresh Rate

120Hz

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus+

PLATFORM
Chipset

Exynos 2200 (4 nm) – Europe

GPU

Xclipse 920 – Europe

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 10MP, 12MP)

Details

50 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.56", 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.94", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55" 1.4µm, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (10MP)

Selfie Details

10 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/3.24", 1.22µm, Dual Pixel PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Samsung Galaxy S22 5G 8/128GB