Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 12/256-512GB

47,990 L67,990 L

 

Samsung Galaxy S22 Ultra është një smartphone që kombinon dizajnin premium me teknologjinë më të avancuar. Me një ekran të madh 6,8 inç Dynamic AMOLED, S22 Ultra ofron pamje mahnitëse dhe ngjyra të gjalla. Mundësuar nga një procesor i fuqishëm, ai ofron performancë të jashtëzakonshme dhe kryerje të qetë të sa më shumë detyrave. Tipari kryesor i S22 Ultra është sistemi i tij i avancuar i kamerës, që përmban një konfigurim me katër lente me sensorë me rezolucion të lartë dhe aftësi zmadhimi optik, duke i lejuar përdoruesit të kapin foto dhe video mahnitëse me detaje të jashtëzakonshme. Pajisja përfshin gjithashtu një skaner të gjurmëve të gishtërinjve në ekran, lidhjen 5G dhe një bateri afatgjatë me mbështetje për karikim të shpejtë. Me dizajnin e tij të hijshëm, performancën e nivelit të lartë dhe aftësitë mbresëlënëse të kamerës, Samsung Galaxy S22 Ultra është një pajisje e vërtetë flagship për entuziastët e teknologjisë dhe entuziastët e fotografisë.

Color
Memory Internal

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Announced

2022

Color

Burgundy, Phantom Black, Blue, Green, White

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

163.3 x 77.9 x 8.9 mm

Weight

228 g

Build

Glass front (Gorilla Glass Victus+), glass back (Gorilla Glass Victus+), aluminum frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

BATTERY & CHARGING
Battery

Li-Ion 5000 mAh, non-removable

Charging

45W wired

Vendi i karikimit

USB-C

MEMORY
Ram

12GB

Memory Internal

256GB, 512GB

Card slot

No

DISPLAY
Display Type

Dynamic AMOLED 2X

Display Size

6.8"

Display Resolution

1440 x 3088 pixels

Refresh Rate

120Hz

Display Protection

Corning Gorilla Glass Victus+

PLATFORM
Chipset

Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm)

CPU

Octa-core (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510)

GPU

Adreno 730

CAMERA
Main Camera

Quad (108MP, 10MP, 10MP, 12MP)

Details

108 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/1.33", 0.8µm, PDAF, Laser AF, OIS
10 MP, f/4.9, 230mm (periscope telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 10x optical zoom
10 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.52", 1.12µm, dual pixel PDAF, OIS, 3x optical zoom
12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ultrawide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, Super Steady video

Features Main

LED flash, auto-HDR, panorama

Video Main

8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, stereo sound rec., gyro-EIS

Selfie Camera

Single (40MP)

Selfie Details

40 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.82", 0.7µm, PDAF

Features Selfie

Dual video call, Auto-HDR

Video Selfie

4K@30/60fps, 1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, dual-band, Wi-Fi Direct

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes

Radio

No

USB

USB Type-C 3.2, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, ultrasonic), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj