SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi Note 13 Pro 4G

24,990 L

 

Modeli më i ri Note nga Xiaomi, Redmi Note 13 Pro. Performancë e jashtëzakonshme e shoqëruar me një bateri 5000 mAh dhe teknologjinë fast charging. Me kamer kryesore 200MP dhe kamerën e pasme 16MP. Realizoni foto të mrekullueshme plot ngjyra dhe qartësi maksimale apo video për të mos humbur asnjë moment të bukur falë memorjes 256GB të këtij smartphone të jashtëzakonshëm.

Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Forest Green, Lavender Purple

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

161.1 x 75 x 8 mm

Weight

188 g

SIM

Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh, non-removable

Charging

Fast charging 67W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

256GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

AMOLED, 1B colors, 120Hz, 500 nits (typ), 1000 nits (HBM), 1300 nits (peak)

Display Size

6.67 inches, 107.4 cm2 (~88.9% screen-to-body ratio)

Display Resolution

1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~395 ppi density)

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Helio G99 Ultra

CPU

Octa-core (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G57 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple (200MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

200 MP, f/1.7, 23mm (wide), 1/1.4", 0.56µm, multi-directional PDAF, OIS
8 MP, f/2.2, 120˚, (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main

1080p@30/60fps

Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.4, (wide)

Video Selfie

1080p@30/60fps

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes

Radio

FM radio

USB

USB Type-C 2.0, OTG

FEATURES
Sensors

Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass
Virtual proximity sensing

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi Note 13 Pro

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj