SAPO ERDHI

Xiaomi Redmi 12

12,990 L

 

Redmi 12 është një smartphone i mbushur me veçori që ofron një ekran të madh 90Hz FHD+ me një dizajn premium. Është i pajisur me një procesor MediaTek Helio G88 për performancë të lartë dhe një bateri të madhe 5000mAh që siguron përdorim gjatë gjithë ditës. Me konfigurimin e saj të trefishtë të kamerës AI 50 MP, duke përfshirë një kamerë ultra të gjerë dhe makro, përdoruesit mund të kapin foto të detajuara dhe të gjithanshme. Telefoni vjen gjithashtu me IP53 rezistencë ndaj pluhurit dhe spërkatjes nga uji, opsione të zgjerueshme ruajtjeje, një sensor anësor të gjurmëve të gishtërinjve për zhbllokim të përshtatshëm dhe një sërë opsionesh të personalizueshme. Në përgjithësi, Redmi 12 kombinon stilin, qëndrueshmërinë dhe performancën për të ofruar një përvojë të këndshme në smartphone.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Blue, Midnight Black, Silver

Announced

2023

NETWORK
Technology

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE

BODY
Dimensions

168.6 x 76.3 x 8.2 mm

Weight

198.5 g

Build

Glass front, plastic frame, glass back

SIM

Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

BATTERY & CHARGING
Battery

5000 mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

128GB, 256GB

Card slot

microSDXC (dedicated slot)

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.79''

Display Resolution

1080 x 2460 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Mediatek Helio G88 (12nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G52 MC2

CAMERA
Main Camera

Triple (50MP, 8MP, 2MP)

Triple Details

50 MP, f/1.8, (wide), PDAF
8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR

Video Main

1080p@30fps

Selfie Camera

Single (8MP)

Single Details

8 MP, f/2.1, (wide)

Video Selfie

1080p@30fps

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

FM radio

USB

USB Type-C

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Xiaomi Redmi 12

1 x Charger

Garancia e produktit

24 Muaj