Xiaomi Router AC1200

3,990 L

 

Bandat e dyfishta të njëkohshme, 2,4 GHz dhe 5 GHz, sigurojnë më pak vonesa të shkaktuara nga kanalet e përbashkëta dhe ofrojnë shpejtësi lidhjeje me valë deri në 1167 Mbps.
Brezi 2.4 GHz transmeton në distanca më të mëdha për mbulim më të mirë dhe performancë më të mirë nëpër mure, brezi 5 GHz përdor teknologjinë 802.11ac për të reduktuar interferencat dhe për të rritur shpejtësinë e lidhjes, për një përvojë më të qetë kur shikoni video HD dhe luani lojëra në internet.

Ka stok

SKU: CNG3375-W Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Brand
Model

Ac1200

Color

White

GENERAL
Hardware configuration
Processor

Dual-core 880MHz

ROM

16MB

Product memory

128MB DDR3

2.4GHz Wi-Fi

2×2 (Supports IEEE 802.11n protocol, up to a maximum speed of 300Mbps)

5GHz Wi-Fi

2×2 (Supports IEEE 802.11ac protocol, up to a maximum speed of 867Mbps)

Antennas

4 external omni-directional high performance antennas

Cooling

Passive cooling

Product ports

2x 10/100/1000M self-adaptive LAN port (Auto MDI/MDIX)

1x 10/100/1000M self-adaptive WAN port (Auto MDI/MDIX)

LED indicator

x2

System reset button

x1

Power supply port

x1

Protocol standards

IEEE 802.11a/b/g/n/ac, IEEE 802.3/3u/3ab

Wireless specifications
Dual-band

2.4GHz and 5GHz

Modulation

11b:DSSS: DBPSK (1Mbps), DQPSK (2Mbps), CCK(5.5/11Mbps) 11a/g:OFDM: BPSK (6/9Mbps), QPSK (12/18Mbps), 16QAM (24/36Mbps),

64QAM (48/54Mbps) 11n:MIMO-OFDM:BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM. Rate set: MCS0-MCS15 11ac:MIMO-OFDM:BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM.

Rate set:
MCS0 to MCS9 (supports 2 streams)

Software parameters
Operating system

OpenWRT widely customisable intelligent router operating system MiWiFi ROM

Wireless security

WPA-PSK/WPA-PSK2 encryption, wireless access control (black and white lists), SSID hiding, smart anti-hacking protection

Manage applications

Support Web, Android, iOS

Accessories
Power supply

12V/1A

Operating environment
Operating environment temperature

0°C–40°C

Operating humidity

10%–90% RH (non-condensing)

Storage temperature

5%–90% RH (non-condensing)

Dimensions
Dimensions LxWxH

201mm x 122mm x 174mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 X Main Unit 

1 X User Manual 

1 X Power Cable