Monedhë

Kategoritë

4 vjet më parë

Samsung Galaxy S20 FE tashmë në Shqipëri për të gjithë fansat

Në Eventin ‘Galaxy Unpacked for Every Fan’ më 23 shtator, Samsung prezantoi pajisjen e tij të fundit Galaxy: Galaxy S20 FE, i projektuar për të sjellë përvojën premium të Galaxy S20 tek më shumë njerëz. Me tiparet më të dashura të fansave Galaxy, Galaxy S20 FE ofron një dizajn argëtues dhe shumëngjyrësh me një çmim të arritshëm. Nga 23 shtatori, ky smartphone tërheqës do të jetë në dispozicion për të gjithë fansat Galaxy në tregun shqiptar.

Për më shumë se një dekadë, seria Galaxy S ka vendosur vazhdimisht standarde të reja për inovacionin në smartphone, duke sjellë përvoja që sfidojnë pritshmëritë. I lançuar në fillim të këtij viti, Galaxy S20 edhe një herë i kaloi kufijtë e teknologjisë celulare, duke i fuqizuar përdoruesit të ndajnë historitë e tyre dhe të shprehen si kurrë më parë.

I angazhuar për të sjellë përvoja inovative në më shumë përdorues, Samsung ka dëgjuar reagimet e konsumatorëve për tiparet e tyre të preferuara të serisë Galaxy S20 dhe ka zhvilluar një pajisje që është ndërtuar për adhuruesit e Galaxy – Galaxy S20 FE. Mundësuar nga një chipset i avancuar, pajisja përmban një ekran super të lëmuar, një sistem kamerash me fuqi AI dhe një lidhje tepër të shpejtë. Pajisur me një bateri që zgjat gjithë ditën dhe hapësirë ruajtëse të zgjerueshme dhe një dizajn premium, Galaxy S20 FE është i mbushur me karakteristikat më të pëlqyera nga adhuruesit e Galaxy.

Shprehuni me Galaxy S20 FE

Galaxy S20 FE sjell një sistem kamerash profesional dhe kamerën selfie 32MP me teknologjinë tetra-binning që ju lejon të realizoni foto dhe të shprehni vetveten. Me këtë smartphone të përballueshëm, fotot bëhen më të gjalla dhe më të pasura, falë veçorive të avancuara. Përpunimi multi-frame në modalitetin e natës me integrimin e kornizës AI stabilizon lëvizjen në kamera teksa regjistroni, që të mund të përqendroheni tek argëtimi.

Për më tepër, Space Zoom[1] 30X i fuqishëm i Galaxy S20 FE ju lejon t’i afroheni aksionit për të shkrepur fotografi fantastike. Samsung e di se editimi dhe ndarja e fotove dhe videove është prioritet për fansat e Galaxy, kështu që Galaxy S20 FE e bën të lehtë kurimin e fotove dhe videove në kohë reale si një profesionist, që të mund t’i ndani me miqtë kudo.

Galaxy S20 FE vjen me një përzgjedhje prej gjashtë ngjyrash të gjalla që i përshtaten çdo stili dhe personaliteti me elemente dizajni të huazuara nga familja elegante Galaxy S20. Ngjyrat përfshijnë të Kuqe pastel, Portokalli Paster, të Purpurt pastel, Mente pastel, Blu marinë pastel dhe të Bardhë pastel[2]. Ai gjithashtu përmban një efekt premium me teksturë të mjegulluar që minimizon gjurmët e gishtave dhe njollat.

Përvoja e plotë Galaxy

Samsung pajisi Galaxy S20 FE me një procesor të përparuar për të mundësuar një përvojë të përsosur, siç vetëm Galaxy ofron. Galaxy S20 FE është pajisja perfekte për navigim të lëmuar ose shikimin e një videoje, falë ekranit të saj 6.5-inç[3] Infinity-O Super AMOLED me një shpejtësi freskimi super të lëmuar 120Hz.

Për të zgjeruar më tej përvojën e lidhur, Galaxy S20 FE lidhet menjëherë me ekosistemin e produkteve Galaxy, si Galaxy Buds Live dhe Galaxy Fit2.

Miku i aventurave

Galaxy S20 FE ka një bateri të aftë të zgjasë gjatë gjithë ditës[4]. Bateria e fuqishme e Galaxy S20 FE 4,500mAH, performanca e fuqishme e AP dhe karikimi Super Fast ju siguron të vazhdoni të bëni atë që doni, pa u shqetësuar për jetën e baterisë[5].

Galaxy S20 FE është gjithashtu rezistent ndaj ujit dhe pluhurit, vlerësuar me IP68. Për më tepër, kur ndodhin aksidente, mund të rrini të qetë – Samsung Care+ kujdeset për ju; nëse keni një ekran të plasaritur, dëmtime nga uji ose një bateri që ka nevojë të zëvendësohet[6].

Për t’i mundësuar përdoruesve të ecin përkrah teknologjisë, Galaxy i ri merr tre gjenerata të azhurnimeve të sistemit operativ Android (OS) që e mbajnë atë të përditësuar me mbrojtjen e sigurisë më të fundit dhe opsionet ekskluzive të Samsung.

Më shumë se një smartphone

Galaxy S20 FE gjithashtu ka të instaluar paraprakisht aplikacionin Samsung Global Goals. Të pajisur me aplikacionin Samsung Global Goals në Galaxy S20 FE, miliona njerëz mund t’i bashkohen Global Goals për veprim në më shumë se 170 vende dhe të ndihmojnë botën të kryejë progres të qëndrueshëm deri në vitin 2030. Falë komunitetit të dedikuar Galaxy dhe përdorimit të aplikacionit, Samsung tashmë ka mbledhur mbi 1 milion dollarë në donacione për Programin e Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP).

DISPONUESHMËRIA

Duke filluar nga 2 tetori 2020, Galaxy S20 FE do të jetë i disponueshëm gjerësisht përmes Samsung.com, operatorëve dhe shitësve me pakicë në internet. Çmimi i rekomanduar i shitjes me pakicë për S20FE LTE 128GB është ALL 79,999. Për më shumë detaje vizitoni faqen https://www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-s20fe/

SAMSUNG CARE+

Përjetoni paqen e plotë të mendjes dhe përfitoni sa më shumë nga Galaxy S20 FE i ri me Samsung Care+. Shijoni një sesion personal të konfigurimit me një Samsung Care+ Pro, mbështetje të dedikuar 24/7 përmes telefonit ose chatit, riparim me ulje të ekranit, një garanci[7] dhe mbulim të zgjatur për dëmtime aksidentale[8]. Shtoni Samsung Care+ në arkë në Samsung.com.

Për më shumë informacion, vizitoni http://samsungmobilepress.comhttp://news.samsung.com ose www.samsung.com/galaxy.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve dixhitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com

[1] Zoom Space 30X përfshin zoom dixhital, i cili mund të shkaktojë dëmtim të imazhit

[2] Ngjyrat dhe modelet mund të ndryshojnë nga operatori dhe shitësi me pakicë; të gjitha ngjyrat e pajisjes do të jenë të disponueshme përmes Samsung.com.

[3]  Matur në mënyrë diagonale, madhësia e ekranit është 6.5 “në drejtkëndëshin e plotë dhe 6.4” duke llogaritur qoshet e rrumbullakosura. Zona aktuale e shikueshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakosura dhe lenteve të kamerës.

[4] Bazuar në jetëgjatësinë mesatare të baterisë në kushtet tipike të përdorimit. Performanca mesatare e pritur bazuar në përdorimin tipik. Jetëgjatësia aktuale e baterisë varet nga faktorë të tillë si rrjeti, tiparet e zgjedhura, frekuenca e thirrjeve dhe zëri, të dhënat dhe modelet e tjera të përdorimit të aplikacionit. Rezultatet mund të ndryshojnë.

[5]  Kur përdorni karikues 25W, shitet veç. Mbushës 15W i përfshirë në kuti.

[6]  Maksimumi i 2 dëmtimeve aksidentale nga trajtimi i kërkesave për periudhën 12-24mujore. Zbatohen kufizime shtesë. Ju lutemi shikoni termat dhe kushtet për detajet e plota të mbulimit

[7] Një garanci e zgjatur është një kontratë shërbimi që mbulon kostot e riparimit por nuk është një zgjatje e garancisë së prodhuesit. Zbatohen kufizime dhe përjashtime. Ju lutemi shikoni termat dhe kushtet për detajet e plota të mbulimit.

[8] Maksimumi i 3 dëmtimeve aksidentale nga trajtimi i kërkesave për periudhën 12-24 muaj. Zbatohen kufizime shtesë. Ju lutemi shikoni termat dhe kushtet për detajet e plota të mbulimit.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me: