Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro

Përdoruesit në mbarë botën po nxitojnë të porositin një iPhone 12 ose iPhone 12 Pro nga frika se mund të mbarojnë. Sipas raportimeve kërkesa është e lartë dhe furnizimi i ulët.

Dyqani online i Apple është jashtë funksioni përpara se porositë të fillojnë për iPhone 12 dhe 12 Pro. Në dyqanin e Apple lexohet një mesazh “You’re… early.”

iPhone 12 dhe 12 Pro debutojnë në mëse 30 vende të botës ditën e sotme.

Modelet e reja të iPhone vinë me një ridizajnim të plotë të rrafshët i ngjashëm me iPad Pro. Të gjitha modelet kanë ekrane OLED, konektivitet 5G dhe teknologji të përmirësuar kamere.

Pas porosive, teleofnët e parë do të mbërrijnë tek konsumatorët të Premten e ardhshme 23 Tetor. Aktualisht vetëm modeli 6.1-inç iPhone dhe 6.1-inç iPhone 12 Pro do të jenë të disponueshëm për tu porositur ndërsa iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro Max debutojnë në 6 Nëntor.

Përdoruesit në mbarë botën po nxitojnë të porositin një iPhone 12 ose iPhone 12 Pro nga frika se mund të mbarojnë. Sipas raportimeve kërkesa është e lartë dhe furnizimi i ulët.

Në Tajvan i gjithë stoku iPhone 12 dhe 12 Pro u shit në vetëm 45 minuta.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

Second Chance

Apple iPhone 11 Pro Max

52,990 L57,990 L
 
Second Chance

Apple iPhone X

27,990 L35,990 L
 
Second Chance

27,990 L35,990 L