Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Kompanitë ajrore paralajmërojnë përsëri autoritetet Amerikane për 5G

Kompanitë ajrore paralajmërojnë përsëri autoritetet Amerikane për 5G

Linja Amerikane e fluturimeve e quajtur United Airlines tha së fundmi ditën e hënë se teknologjia aktuale e ShBA, 5G do ndikonte negativisht 1.25 milion pasagjere dhe te paktën 15 000 fluturime dhe për këtë arsye ju drejtua administratës së presidentit Joe Biden që të ndërmarre masa të menjëhershme.

Linja e fluturimeve e ShBA paralajmëron se ndërhyrja e 5G mund të bëjë interferenca me sistemet kryesore të sigurisë dhe të rezultojë me pezullime apo shtyrje fluturimesh. Kompanitë kërkojnë shtyrjen e implementimit të teknologjisë 5G nëpër aeroporte, proces i cili duhej të kishte filluar të Mërkurën.

Ata gjithashtu u shprehen se nëse plani për implementimin e 5G-së vijon, pezullime pritet të ketë për fluturimet nga avionët Boeing 777, 787 dhe 737 në qytetet kryesore të SHBA-ve si Houston, New York, Los Angeles, San Francisco dhe Chicago.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 56%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

11,990 L
Kurseni: 15,000 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 13″, 8GB, 512GB SSD, M1 (2020)

179,990 L
Kurseni: 20,000 L
- 9%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro

40,990 L
Kurseni: 4,000 L
Second Chance

Apple iPhone 8 Plus

29,990 L
 
- 46%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TWS Wireless Bluetooth Earbuds i12

590 L
Kurseni: 500 L
- 17%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Marshall Woburn II BT

49,990 L
Kurseni: 10,000 L