Apple iPad Air 10.9″, 64GB, Wi-Fi + Cellular (5th Generation)

64,990 L

 

iPad Air (Gjenerata e 5-të) kombinon ekranin e bukur të retinës së lëngshme me madhësi 10,9 inç me dizajnin elegant, të hollë dhe të lehtë. Veçori të tilla si: çipi i fuqishëm M1, ID-ja e prekjes, përshtatja me Magic Keyboard dhe Apple Pencil 2 janë ato që do ju bëjnë ta dashuroni këtë iPad.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Purple, Starlight, Blue, Pink, Space Gray

Announced

2022

GENERAL
Dimensions

247.6 x 178.5 x 6.1 mm (9.75 x 7.03 x 0.24 in)

Weight

461 grams

Connectivity

5G, WiFi

DISPLAY
Display Type

Liquid Retina

Display Size

10.9"

Display Resolution

1640 x 2360 pixels

Refresh Rate

60Hz

Display Protection

Scratch-resistant glass
Fingerprint-resistant oleophobic coating
Antireflective coating

PLATFORM
Operating system
Chipset

Apple M1 chip

CPU

8-core CPU

GPU

8-core graphics

MEMORY
Ram

8GB

Memory Internal

64GB

Card Slot

No

CAMERA
Main Camera

Single (12MP)

Features Main

Digital zoom up to 5x
Five-element lens
Autofocus with Focus Pixels
Panorama (up to 63MP)
Smart HDR 3
Wide color capture for photos and Live Photos
Photo geotagging
Auto image stabilization
Burst mode
Image formats captured: HEIF and JPEG

Video Main

4K video recording at 24 fps, 25 fps, 30 fps, or 60 fps
1080p HD video recording at 25 fps, 30 fps, or 60 fps
720p HD video recording at 30 fps
Slo‑mo video support for 1080p at 120 fps or 240 fps
Time‑lapse video with stabilization
Extended dynamic range for video up to 30 fps
Cinematic video stabilization (4K, 1080p, and 720p)
Continuous autofocus video
Playback zoom
Video formats captured: HEVC and H.264

Selfie Camera

Single (12MP)

Features Selfie

Smart HDR 3
1080p HD video recording at 25 fps, 30 fps, or 60 fps
Time‑lapse video with stabilization
Extended dynamic range for video up to 30 fps
Cinematic video stabilization (1080p and 720p)
Wide color capture for photos and Live Photos
Lens correction
Retina Flash
Auto image stabilization
Burst mode

Video Selfie

FaceTime video
Center Stage
iPad to any FaceTime‑enabled device over Wi-Fi or cellular

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

No

COMMS
WLAN

802.11ax Wi-Fi 6; simultaneous dual band (2.4GHz and 5GHz);

Bluetooth

Bluetooth 5.0

GPS

Built‑in GPS/GNSS

USB

USB Type-C; magnetic connector

BATTERY DETAILS
Battery

28.6 Wh

Talk time

Up to 10 h (multimedia)

FEATURES
Sensors

Touch ID
Three‐axis gyro
Accelerometer
Barometer
Ambient light sensor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x iPad Air
1 x 20W USB-C Power Adapter
1 x USB-C Charge Cable

Garancia e produktit

12 Muaj