SAPO ERDHI

Apple Macbook Air 15″, 8GB, 256GB SSD, M3 (2024)

174,990 L

 

Apple MacBook Air 15″ debuton me çipin më të fundit Apple M3 8-Bërthama, me një GPU 10-Bërthamë dhe Neural Engine me 16-Bërthama për performancë dhe efikasitet të pashembullt. I pajisur me 8GB RAM të unifikuar dhe një SSD të shpejtë 256GB. Ai trajton pa mundim kërkesat për shumë detyra dhe ruajtje. Ekrani Liquid Retina 15,3″, i përmirësuar nga teknologjia True Tone, jep pamje mahnitëse, ndërsa mbështetja për ekranet e jashtme zgjeron produktivitetin. Pavarësisht nga veçoritë e tij të fuqishme, MacBook Air ruan një dizajn elegant dhe të lehtë, të krijuar nga 50% materiale të ricikluara. Tastiera Magjike me Touch ID siguron siguri dhe rehati të pandërprerë, e plotësuar me lidhjen Thunderbolt 3 dhe MagSafe për transferim të shpejtë të të dhënave dhe menaxhim të energjisë.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 15%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 13″, 8GB, 256GB SSD, M2 (2022)

109,990 L
Kurseni: 20,000 L

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2024

DESIGN
Color

Midnight, Silver, Space Gray

Type

Macbook Air

PROCESSOR
Processor

Apple M3

Processor Frequency

4.06 GHz

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Memory

256GB SSD

DISPLAY
Screen size

15.3''

Display Resolution

2880 x 1864 Pixels

Refresh Rate

60Hz

Aspect Ratio

16:10

Display Details

Support for 1 billion colors
Wide color (P3)
True Tone technology
500 nits brightness

GRAPHICS
Graphic Card

Apple (10 Core)

GPU Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6 (802.11ax)

Bluetooth

v5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

1x MagSafe 3 Charging Port
1x 3.5 mm Headphone Jack
2x Thunderbolt / USB 4 Ports with Support for:
• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt 3 (up to 40Gb/s)
• USB 4 (up to 40Gb/s)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10Gb/s)

AUDIO
Audio Details

Six-speaker sound system with force-cancelling woofers
Wide stereo sound
Support for Spatial Audio when playing music or video with Dolby Atmos on built-in speakers
Spatial Audio with dynamic head tracking when using AirPods (3rd generation), AirPods Pro, and AirPods Max
3.5 mm headphone jack with advanced support for high-impedance headphones

3.5mm Headphone Jack

3.5 mm Headphone Jack with Advanced Support for High-Impedance Headphones

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD Camera
Advanced Image Signal Processor with Computational Video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

78-Key Notebook Keyboard with Backlight, Fingerprint Reader,Force Touch Trackpad

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 18 Hours Apple TV app Movie Playback
Up to 15 Hours Wireless Web

Battery Capacity

66.5 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.51kg

DIMENSIONS

34 x 23.75 x 1.14 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Voice Control
Increase Contrast
Switch Control
VoiceOver
Reduce Motion
Zoom
Siri and Dictation
Live Captions

Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 15-inch MacBook Air

1 x 35W Dual USB-C Port Compact Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj