Ofertë!
OFERTA ONLINE

Apple MacBook Pro 14″, 8GB, 512GB SSD, M3, 2023

174,990 L

Kurseni: 25,000 L

Ndërtuar për të zgjatur, me procesor të fuqishëm M3, me 8-Core CPU dhe 10-Core GPU, bateri e cila zgjat deri në 22 orë, ekran Retina XDR me rezolucion, ngjyra dhe detaje mbresëlënëse. Kamera dhe audio të avancuara , porta të shumta, tastierë me prekje ID, siguri të lartë të materialeve tuaja dhe pafund veçori të tjera e bëjnë këtë laptop elitar në botën e teknologjisë.

• Apple M3
• 8GB RAM + 512GB SSD⁣
• 14″ Liquid Retina XDR display⁣
• Apple 10-Core GPU

Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

MR7J3

DESIGN
Color

Silver, Space Grey

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Apple M3

Processor cores

8-Core CPU Performance (4 Cores) + Efficiency (4 Cores)

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

8GB Unified Memory

Memory

512GB SSD

SSD Details

Integrated NVMe SSD

Card Reader Integrated

SDXC Card Slot

DISPLAY
Screen size

14.2"

Panel Type

Mini-LED LCD

Aspect Ratio

16:10

Touchscreen

No

Display Resolution

3024 x 1964 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Apple 10-core GPU

Graphics Memory Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E (802.11ax) with MU-MIMO Support

Ethernet LAN

N/A

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Details

2x Thunderbolt / USB 4 ports
1x SDXC card slot
1x HDMI port
1x headphone jack

AUDIO
Built-in Microphone

Studio Quality Three-Mic Array with High Signal-to-Noise Ratio and Directional Beamforming

Built-in Speakers

• High Fidelity Six Speaker Sound System with Force Cancelling Woofers
• Wide Stereo Sound
• Support for Spatial Audio when Playing Music or Video with Dolby Atmos on Built-in Speakers

CAMERA
Front Camera

• 1080p FaceTime HD camera
• Advanced image signal processor with computational video

SOFTWARE
Operating system
Keyboard & Trackpad
Keyboard

Built-In Chiclet-Style Keyboard with Backlight

Pointing Device

Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion Polymer (LiPo)

Battery Capacity

70 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.5 Kg

Dimensions

31.26 x 22.12 x 1.55 cm

POWER
AC Adapter Power

70 W with Magsafe

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes, Touch ID

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x 14-inch MacBook Pro

1x USB-C Power Adapter

1x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj