SAPO ERDHI

Apple Macbook Pro 13.3″ 2018, 16GB, 2TB SSD, Core i7

74,990 L

 

MacBook Pro 2018 me ekran 13.3” dhe procesor Intel Core I7. Ky model vjen me ekran Retina, Touch Bar që ka të integruar dhe Touch ID, procesorë super të shpejtë, grafika Intel Iris Plus Graphics 655 kapacitet të lartë baterie dhe hapësirë të madhe ruajtëse. Jini më produktiv me MacBook Pro 2018!

 

• Intel® Core™ i7-8559U
• 16GB RAM + 2TB SSD
• 13.3″ Retina Display
• Iris Plus Graphics 655

Color

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 10%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 13.6″, 8GB, 256GB SSD, M3 (2024)

129,990 L144,990 L
Kurseni: 15,000 L
- 9%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 15″, 16GB, 512GB SSD, M3 (2024)

199,990 L219,990 L
Kurseni: 20,000 L
- 14%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 13.6″, 8GB, 512GB SSD, M3 (2024)

154,990 L179,990 L
Kurseni: 25,000 L
- 10%
OFERTA ONLINE
Ofertë!

Apple Macbook Air 15″, 8GB, 512GB SSD, M3 (2024)

179,990 L
Kurseni: 20,000 L

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
DESIGN
Color

Silver, Space Gray

Type

Macbook Pro

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-8559U

PROCESSOR FAMILY

8th Generation Intel® Core™ i7 Processors

Processor Frequency

2.70 GHz up to 4.50 GHz

Processor cores

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

LPDDR3 2133 MHz

Memory

2TB SSD

DISPLAY
Screen size

13.3"

Panel Type

IPS

Resolution

2560 x 1600 Pixels

Refresh Rate

60 Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel Iris Plus Graphics 655

GRAPHICS MEMORY

Shared

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

802.11ac

Bluetooth

v5.0

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

4x Thunderbolt 3 (USB-C) ports with support for:

• Charging
• DisplayPort
• Thunderbolt (up to 40 Gbps)
• USB 3.1 Gen 2 (up to 10 Gbps)

AUDIO
Built-in Microphones

3x Microphones

3.5mm Headphone Jack

Yes

CAMERA
Front Camera

720p FaceTime HD camera

BATTERY & POWER
Battery Capacity

58 W h Li-Poly

Battery Life

Up to 10 hours

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.37 kg

Dimensions

149 x 304 x 212 mm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

• Voice Control
• VoiceOver
• Zoom
• Increase Contrast
• Reduce Motion
• Siri and Dictation
• Switch Control
• Closed Captions
• Text to Speech

Fingerprint Reader

Touch Bar with integrated Touch ID Sensor

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MacBook Pro

1 x Charger