Ofertë!
BEST DEALS

Asus ExpertBook B1, 15.6″, 8GB, 256GB SSD, Core i5

54,990 L

Kurseni: 10,000 L

:
:
:

ASUS ExpertBook B1 është një laptop i fuqishëm biznesi i përshtatur për nevoja të ndryshme profesionale, që përmban një procesor të fuqishëm të gjeneratës së 12-të Intel® Core™ i5 dhe 8 GB RAM për kryerjen e shumë detyrave pa probleme. Teknologjia e saj e fundit WiFi 6E siguron lidhje të qëndrueshme dhe të shpejtë me valë, ndërsa opsioni për pajisjet e ruajtjes së dyfishtë garanton akses të të dhënave me shpejtësi të lartë dhe kapacitet të bollshëm ruajtjeje. Përfshirja e teknologjisë së anulimit të zhurmës së AI rrit qartësinë e komunikimit dhe certifikimi i tij MIL-STD 810H thekson qëndrueshmërinë e tij në kushte ekstreme. Me një sërë portesh I/O, duke përfshirë Intel® Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Gen 2, HDMI 2.0 dhe Ethernet, ASUS ExpertBook B1 është i pajisur mirë për kërkesat e mjediseve bashkëkohore të punës dhe biznesit në distancë.

 

• Intel® Core™ i5-1235U
• 8GB RAM, 256GB SSD
• 15.6″ FHD Display
• Intel® Iris® Xe Graphics

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Black

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-1235U

Processor family

12th Generation Intel® Core™ i5 Processors

Processor Frequency

Up to 4.40 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

12 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4

Memory

256GB SSD

SSD Details

M.2 2280 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Panel Type

IPS

Screen size

15.6"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® Iris® Xe Graphics

Graphics Memory

Shared

Graphics Memory Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2×2

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Details

1x USB 2.0 Type-A
2x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x Thunderbolt™ 4, compliant with USB4, supports display / power delivery
1x HDMI 1.4
1x VGA Port (D-Sub)
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x DC-in
1x Micro SD card reader

AUDIO
Microphone

Built-in array microphone

Speakers

Built-in speaker

CAMERA
Front Camera

720P HD camera with privacy shutter

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
Type

Chiclet Keyboard with Num-key, 1.5mm Key-travel, Spill-resistant Keyboard

Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

42 WHrs

Number of Battery Cells

3-Cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.73 Kg

Dimensions

35.80 x 23.65 x 1.94 Cm

POWER
AC Adapter Power

ø4.5, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
TYPE-C, 65W AC Adapter, Output: 20V DC, 3.25A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

SECURITY
Fingerprint Reader

Fingerprint sensor integrated with Power Key

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop
1 x Adapter
1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj